Studio GEOMETR v galerii SKLo v Kanazawě

06. 02. 2021 28. 02. 2021 galerie SKLo

V galerii SKLo v japonském městě Kanazawa se během měsíce února koná prodejní výstava tapisérií studia GEOMETR.

Linda Kaplanová a Klára Spišková, které tvoří studio GEOMETR, se v Japonsku poprvé představily v roce 2019. O rok dříve totiž se svými tapisériemi zvítězily v soutěži Czech Grand Design a jako součást výhry si vybraly krátkodobý studijní pobyt v Českém centru Tokio. Kontakty, které zde získaly, stojí za realizací aktuální výstavy v Kanazawě. 


GEOMETR je studio textilní tvorby a designu, které v roce 2016 založily Klára Spišková a Linda Kaplanová. Autorky se setkaly v roce 2008 v Ateliéru textilní tvorby na UMPRUM v Praze. Ve své tvorbě vycházejí z tradičních technik ve spojení se současnými výzvami textilního oboru a jejich záměrem je výtvarně̌ posunout stávající charakter a estetiku textilu. Zaměřují se na autorské tkaniny pro architekturu, produktový design nebo módní tvorbu. Textil nepojímají pouze jako doplněk interiéru, ale také jako svébytný výtvarný objekt. Nejčastěji své záměry vyjadřují skrze osnovní malbu, kterou propojují s živou škálou barev. Inspirací jsou jim přirozené světy krajin i jejich geometrie.

Stěžejní část jejich tvorby tvoří tapisérie, textilní obrazy na stěnu, které tkají na ručním stavu. Volně̌ navazují na tradiční techniku tkaní ikatu.

Svůj sortiment studio GEOMETR rozšířilo i o maloprůmyslově vyráběnou metráž tkanou v české rodinné tkalcovně. Autorky zde uplatňují stejný princip techniky barvení jako u tapisérií. Za kolekci autorských textilií Kontrasty a kontexty (2017) získaly od Akademie designu České republiky cenu Objev roku 2017 a dále cenu EDIDA 2016 a 2018 (Elle Deco International Design Award) v kategorii Interiérový textil.

www.geometrtextil.cz

Místo konání události
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Studio GEOMETR v galerii SKLo v Kanazawě
  • Datum: 06. 02. 2021 28. 02. 2021
  • Místo konání: galerie SKLo
  • Adresa: 2-chōme-12-38 Kōrinbō, Kanazawa, Ishikawa 920-0961, Japonsko
  • Organizátor: SKLO + Yoko Kirikawa, Spoluorganizace: České centrum Tokio

Podobné události