Korona povídky

20. 11. 2020 31. 01. 2021 Online událost

Kolekce povídek, která vznikla exkluzivně pro Česká centra ve spolupráci s řadou významných českých a také zahraničních spisovatelů. Povídku „Věrná Emi a palindrom psaný v odloučení“ pro České centrum Tokio napsala Bianca Bellová, jejíž román „Jezero“ vyšel v Japonsku v roce 2019.

Síťový projekt Českých center Korona povídky představuje kolekci autorských textů na témata volně spojená se situací ovlivněnou koronavirovou pandemií, nebo jí inspirovanou.

Texty vznikly převážně v češtině; menší část z nich byla psána v německém jazyce. Jednotlivé povídky jsou dále přeložené do jazyka teritoria působnosti zapojeného českého centra (angličtina, japonština, němčina, ruština, řečtina).

Projektu se zúčastnila následující Česká centra: Atény, Berlín, Jeruzalém, Mnichov, Moskva, New York, Tel Aviv a Tokio.Více informací o korona povídkách z jiných Center najdete zde.

 


 

Do japonského prostředí zasazenou povídku Věrná Emi a palindrom psaný v odloučení pro České centrum Tokio napsala spisovatelka Bianca Bellová. Do japonštiny ji přeložil bohemista a překladatel Kenichi Abe. Bianca Bellová se v roce 2017 na pozvání Českého centra Tokio zúčastnila prvního Evropského literárního festivalu v Tokiu, kde japonským čtenářům představila svou knihu Jezero. Kniha vzbudila značný zájem a v roce 2019 vyšla v japonském překladu Kenichi Abeho v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

Povídku Věrná Emi a palindrom psaný v odloučení najdete v japonském překladu na stránkách Evropského literárního festivalu v Tokiu. 

Bianca Bellová

Bianca Bellová se narodila v Praze, kde doposud žije s manželem a třemi dětmi, na půl cesty mezi balkánskou a britskou částí své rodiny. Živí se překlady a tlumočením. V roce 2009 vydala svou prvotinu Sentimentální román (v revidovaném vydání v roce 2018). Následovaly knihy Mrtvý muž (2011) a Celý den se nic nestane (2013).  Román Jezero (2016) získal cenu Magnesia Litera za Knihu roku a Cenu EU za literaturu a byl přeložen do 20 jazyků. Poslední román Mona vyšel v roce 2019. Na začátku roku 2021 vydá autorka povídkovou sbírku.


 

 

Informace o události

  • Název události: Korona povídky
  • Datum: 20. 11. 2020 31. 01. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události