Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2018 - 28.11.2018

CzechImage – výstava prací japonských studentů

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívala v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem bylo vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design. Výsledné grafické práce budou vystaveny v galerii Českého centra Tokio.

Jak japonští studenti vnímají Českou republiku? Co si představí, když se řekne Česko? Klasickou hudbu, animaci, pivo? Nebo snad úplně něco jiného?

Na tyto otázky se snaží odpovědět projekt Českých center s názvem CzechImage. Jedná se o soutěž určenou japonským studentům grafického designu. Jejich úkolem bylo vytvořit grafické dílo s tématem České republiky. Můžu se jednat o ztvárnění české přírody, historie, umění či čehokoliv jiného, co je napadne, když uslyší název „Česká republika“.

Ze soutěžních prací bylo vybráno 12 děl, které budou vystaveny v prostorách Českého centra Tokio. Z těchto děl následně vybere odborná porota jedno dílo, které bude vystaveno v Praze společně s pracemi studentů z ostatních zemí světa. 

Kdy: 25. října až 28. listopadu 2018 ve všední dny od 10:00 do 17:00.
Kde: České centrum Tokio

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktuje na e-mailové adrese cctokyo@czech.cz

 

©Petra Byrtusová

©Martin Kadlec, Martina Scholleová

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 25.10.2018
Do: 28.11.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce

dní předem