Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2019 - 10.5.2019

Výstava My dva – Česko x Japonsko

Společná výstava obrazů českého malíře Pavla Bednáře a jeho japonského přítele a malířského kolegy Daikiho Santóa. Oba malíři se sice ve své tvorbě věnují odlišným tématům, ale spojuje je přátelství, zkušenost se životem v obou zemích a především láska k umění.

Pavel Bednář žije a maluje v Japonsku, kde od roku 2012 také vede kroužek malých malířů. Kromě svých vlastních čtyř dětí, je tak obklopen také dětmi z řad žáků. Děti se tak přirozeně staly hlavním tématem jeho portrétní tvorby.

Daiki Santó se na jaře roku 2018 vypravil do České republiky, kde po dobu tří měsíců pobýval ve společnosti Bednářovy rodiny. Česká krajina ho natolik okouzlila, že si ji zvolil za ústřední motiv své malby.

Dvojice malířů společně úspěšně vystavovala už během léta 2018 v galerii ve městě Isumi v prefektuře Čiba. Přátelský vztah obou mužů a jejich spontánní propojení Česka a Japonska skrze výtvarné umění se stalo podnětem pro uspořádání této výstavy i v Českém centru Tokio.

Kdy: 27. března – 10. května 2019
Kde: České centrum Tokio

Vstupné zdarma

Vernisáž výstavy se za účasti obou autorů bude konat 27. března v 19:00 v prostorách Českého centra Tokio. Pavel Bednář si pro vernisáž připravil i své vlastní představení loutkového divadla "Perníková chaloupka". 

Zájemce o účast na vernisáži prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz. Uveďte své jméno a počet účastníků

Organizátor: České centrum Tokio

 

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 27.3.2019
Do: 10.5.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala