Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.2.2016 - 29.2.2016

Výstava fotografií : „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v nemocnici National Center of Child Health and Development v Tokiu (15.2-29.2)

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“, která je hlavní akcí stejnojmenné kampaně na podporu onkologicky nemocných dětí. Výstava fotografií na podporu onkologicky postižených dětí “Můj Nový Život“ ( projekt MUDr. Lucie Cingrošové z Fakultní nemocnice v Praze Motole a fotografky Kamily Berndorffové) se konala loni v Českém centru Tokio a na dalších dvou místech v Tokiu a Jokohamě. Od 15. do 29.února 2016 bude pokračovat do National Center for Child Health and Development v Tokiu, jedné z nejdůležitějších dětských onkologických nemocnic v Japonsku. Vernisáž výstavy proběhne v rámci „Mezinárodního dne dětské onkologie“ a bude doprovázena projekcí dokumentárního filmu z 1.ročníku „Dne dětské onkologie v Praze“ minulého roku.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“

Datum:  15. 2. - 29. 2. 2016 (Po.-Pá.:9:00-17:00 )
Místo výstavy:  National Centre of Child Health and Development, ve vstupní hale a průchodě
                        2-10-1 Okura, Setagaya-ku,Tokyo 157-8535)
                        https://www.ncchd.go.jp/en/index.html
Vstupné: zdarma

 


 

Obsah projektu a výstavy MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Fotografická výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT je hlavní akcí stejnojmenné kampaně na podporu dětí léčených pro zhoubný nádor. Projekt vznikl v létě roku 2010 na základě iniciativy onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti onkologicky nemocné děti optimistickým způsobem.

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT si klade za cíl zkvalitnit život léčených dětí a odbourat dosavadní předsudky společnosti vůči dětským onkologickým pacientům. Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT představuje pacienty jako obyčejné děti s chutí do života a vyvrací tak obecné představy o jejich zoufalství a beznaději. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení.

Motto „Diagnóza onkologického onemocnění není konec, je to začátek nového života“ dalo vznik názvu fotografické výstavy i celé kampaně.

Výstava se skládá z pěti částí - „MODELING“ , „DOMA S RODINOU“, „MALOVACÍ DEN“, „TÁBOR“ , „SNY A ZÁLIBY“ a na fotografiích jsou zachyceny děti s operativními jizvami, ale i s chutí do života.


oficiální webová stránka projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“

http://www.projektmujnovyzivot.cz/

 


 

Informaci o mediálních ohlasech v ČR najdete zde:
http://www.projektmujnovyzivot.cz/media/

V únoru v roce 2015 se konal v Praze zábavně-naučný happening u příležitosti prvního ročníku Dne dětské onkologie v České republice.
https://www.youtube.com/channel/UCr1hNlh5vDToXK-KClv5hPg

Místo konání:

National Center of Child Health and Development

Datum:

Od: 15.2.2016
Do: 29.2.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala