Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2018 - 18.5.2018

Výstava malíře Marka Slavíka - Paralelní Světy

Držitel japonské ceny RIN TERADA´S PRICE (Berliner Liste 2016) malíř Marek Slavík bude od 9. do 18. 5 v Českém centru vystavovat své abstraktní olejomalby.

Marek Slavík často o svých obrazech mluví jako o „realisticky malovaných abstrakcích“.  Výstava Paralelní světy sice prezentuje Slavíkovu abstraktní tvorbu, ale ještě donedávna tento malíř vytvářel především obrazy realistické. To se odráží i na jeho současné tvorbě, ve které využívá klasické malířské techniky vrstvené olejomalby.

„Již si nevzpomínám, kde konkrétně jsem zaslechl větu: „Skutečnost je něco, co je vytvořeno pouze v naší hlavě.“, ale k mým obrazům se tato věta výborně hodí. Stejně tak, jak lze nazírat na věci a lidi kolem nás z různých úhlů a pohledů, tak lze nazírat na to, co skutečně vidíme jinýma očima.“

Marek Slavík, http://www.marekslavik.com/

Kdy: 9. – 18. května
Kde: České centrum Tokio
Vstupné zdarma

Vernisáž výstavy za účasti autora se koná 9. května od 19:00 ve výstavní síni Českého centra. Zájemce o účast prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte své jméno a počet účastníků.

Kromě výstavy v Českém centru bude Marek Slavík vystavovat svá díla také v Roppongi Gallery (20. - 30. května) - https://www.roppongigarou.com/

 

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 9.5.2018
Do: 18.5.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala