Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.2.2018 12:00 - 16:00

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě

Letos proběhne výstava fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ ve výstavních prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Za projektem „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ stojí MUDr. Lucie Cingrošová z Fakultní nemocnice v Praze Motole a fotografka Kamila Berndorffová. Hlavním cílem výstavy je optimistickým způsobem představit široké veřejnosti onkologicky nemocné děti a bojovat tak proti předsudkům o jejich beznaději a zoufalství.

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT, která vznikla v létě roku 2010 na základě inciativy onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, si klade za cíl zkvalitnit život léčených dětí a odbourat dosavadní předsudky společnosti vůči dětským onkologickým pacientům. Kampaň a související fotografická výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT představuje pacienty jako obyčejné děti, které mají své sny, rády se smějí a mají chuť do života. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení.

Motto „Diagnóza onkologického onemocnění není konec, je to začátek nového života“ dalo vznik názvu fotografické výstavy i celé kampaně.

Výstava se v Japonsku pravidelně koná už od roku 2015 a do současnosti ji mohli návštěvníci zhlédnout už na pěti místech, například v zdravotnických institucích nebo v uměleckých galeriích.

Reportáž o výstavě byla zpracována Českou televizí a také několika japonskými médii a úspěšně se jí daří vzbuzovat zájem veřejnosti o tématu dětských onkologických pacientů.

 

MŮJ NOVÝ ŽIVOT v rámci akce k zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí

Kdy: 17. 2. 2018, od 12:00 do 16:00

Kde: nádraží Jokohama

Vstupné zdarma

 

Pořadatelé:

Kanagawa Children’s Medical Center, Children’s Cancer Center

Kanagawa Health Foundation

Spolupráce:

České centrum Tokio

Children’s Cancer Association of Japan

 

Oficiální stránky projektu MY NEW LIFE - http://www.projektmujnovyzivot.cz/

Mediální ohlasy projektu: http://www.projektmujnovyzivot.cz/media/

Video z akce, která se v Praze v roce 2015 konala v rámci Mezinárodního dne dětské onkologie https://www.youtube.com/channel/UCr1hNlh5vDToXK-KClv5hPg

 

Místo konání:
Yokohama Station
Datum:

17.2.2018 12:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala