Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.6.2018 - 28.12.2018

Výstava Československá státnost 1918 a Pražské jaro 1968

Interaktivní výstava Českých center, která se věnuje letošním "osmičkovým" výročím. Na několika dotykových obrazovkách nabízí návštěvníkům přístup k množství obrazových materiálů, zvukových záznamů, videí a textů k oboum významným českým výročím. Výstava je v prostorách Českého centra přístupná až do konce tohoto roku.

Od dnešního dne je možné si v prostorách Českého centra Tokio prohlédnout interaktivní výstavu k výročí 100 let od vzniku Československa a 50 let od událostí Pražského jara. Jádrem výstavy je aplikace, která obsahuje informace, fotografie a videa vztahující se k důležitým osobnostem, pojmům a historickým událostem obou osmičkových roků. Celkem se jedná o 208 normostran textu, který byl pro potřeby této výstavy přeložen do japonštiny. Aplikace je k dispozici na dvou tabletech a dvou dotykových obrazovkách, které budou umístěny ve vestibulu Českého centra až do konce tohoto roku.  

Spolupracující instituce:

Česká televize, Česká tisková kancelář, Dobrovická muzea, Zdeněk Harapes, Masarykův ústav
a Archiv Akademie věd České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí, Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, Nadace Langhans Praha, Národní filmový archiv, Národní galerie v Praze, Národní knihovna, Národní muzeum, Národní technické muzeum, Památník národního písemnictví, Poštovní muzeum, Slovenská národná galéria, Tyršův dům, Uměleckoprůmyslové museum Praha, Vojenský historický ústav Praha a Bratislava

Autorka konceptu a kurátorka: Lenka Lindaurová
Překlad do japonštiny: Prof. Taku Šinohara

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 18.6.2018
Do: 28.12.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala