Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2017 - 27.10.2017

Výstava „České hrady a zámky“ ve městě Matsue

Výstava Národního muzea představí japonským návštěvníkům prostřednictvím fotografií, obrazů a historických materiálů české hrady a zámky z 16 míst Čech a Moravy. Tato výstava se koná ve městě Matsue v prefektuře Shimane.

Stovky let staré české hrady a zámky, z nichž mnohé jsou dodnes udržovány ve výborném stavu, vzbuzují zájem turistů z celého světa. Japonci tyto stavby fascinují ještě o to více, že v Japonsku se tradičně (a také kvůli drsným přírodním podmínkám) ke stavbě využívá dřevo a budovy je tedy nutné vždy po několika letech obnovovat. Výstava „České hrady a zámky“ proběhne ve městě Matsue v prefektuře Shimane a představí návštěvníkům fotografie, malby a historické materiály hradů, zámků a paláců z 16 míst Čech a Moravy.

Město Matsue nebylo pro tuto výstavu vybráno náhodně, je to neprávem opomíjené historicky velmi hodnotné město, které se pyšní krásným japonským hradem ze 17. století. Zahájení výstavy českých hradů a zámků právě na pozemcích hradu v Matsue, konkrétně v historické budově Kounkaku pocházející z roku 1903, bylo ideální volbou. Návštěvníci výstavy si tak mohou vychutnat přístup evropské architektury k hradům a zámkům přímo ve stínu jednoho z nejdůležitějších hradů japonských. 

Velvyslanectví ČR a Českému centru Tokio se podařilo s Matsue navázat spolupráci v loňském roce při práci na projektu „Nový svět“ – restaurování historického českého klavíru, který byl nedávno ve městě objeven. Současná výstava tak stojí na počátku slibně se rozvíjejících vztahů mezi ČR a městem Matsue. 

Výstava "České hrady a zámky" je projektem Národního muzea.

 

Kdy: 21. října (sobota) – 27. listopadu 2017 (pátek)

Otevírací doba výstavy: Pondělí-Pátek – 08:30-17:00
                                       V sobotu a neděli do 21:00

Kde: Kounkaku (park hradu Matsue) - Shimane-ken, Matsue-shi, Tono-machi 1-59  (V prosinci je v plánu přesun výstavy do Českého centra Tokio)

Vstupné: zdarma

¨

Místo konání:
Kounkaku
Datum:

Od: 21.10.2017
Do: 27.10.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala