Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.2.2019 - 15.3.2019

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Komiksový autor, malíř a ilustrátor Václav Šlajch vystavuje v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého půlročního japonského pobytu na Musashino Art University. Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

Václav Šlajch strávil v rámci programu „Foreign professional research“ půl roku na tokijské univerzitě Musashino Art University,
kde se v Ateliéru olejové malby, který vede prof. Hakamata, věnoval tvorbě série olejomaleb s názvem UNLEASHED IN TOKYO.

K tvorbě této série byl Václav Šlajch inspirován především svou zkušeností z pobytu v Japonsku. Ústředním motivem výstavy jsou obří tváře zvířat na tmavém pozadí, které odkazují k maskám, jež se objevují v tradiční japonské kultuře. 

Téma i zpracování pomocí olejomalby jsou ve Šlajchově tvorbě unikátní, ale například použití stylizovaných antropomorfních zvířat a surrealistického humoru je pro autora typické.

 

Kdy: 8. února až 15. března 2019
pondělí, středa, pátek – 10:00-17:00
úterý, čtvrtek – 10:00-19:00
o víkendech zavřeno

Kde: České centrum Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)

Vernisáž výstavy se bude konat 8. února v 19:00 v prostorách Českého centra Tokio. Vernisáže se zúčastní i samotný autor výstavy, Václav Šlajch a hostům představí nejen aktuálně vystavené dílo, ale také své aktivity v oblasti komiksu a ilustrace. Zájemce o účast na vernisáži prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz. Uveďte své jméno a počet účastníků

 

Autor:

Václav Šlajch (1980) absolvoval Fakultu Elektrotechnickou na Západočeské univerzitě v Plzni a následně studoval ilustraci v Ústavu umění a designu v Plzni (v současnosti Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara). Patří mezi autory tzv. Generace 0 českého komiksu (dále sem patří autoři jako je Jiří Grus, ToyBox nebo Pavel Čech, kteří byli představeni v Českém centru Tokio v rámci výstavy „Komiks v dějinách x dějiny v komiksu“ v roce 2018). V roce 2010 obdržel v České republice prestižní komiksové ocenění „Muriel“.  Na několika projektech spolupracoval také s režisérem Janem Svěrákem a je autorem grafické podoby pohádky Tři Bratři.
Kromě tvorby komiksů a ilustrací knih se Václav Šlajch věnuje také výuce ilustrace a to v ateliéru Mediální a didaktické ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Web autora: http://vaclavslajch.blogspot.com/

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 8.2.2019
Do: 15.3.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala