Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2020 - 6.6.2020

Česká kaligrafie součástí 61. ročníku kaligrafické výstavy „Hatai“ v Tokiu

Účast tří českých umělců (Petra Vitásková, Jan Vašák, Jan Straka + Zdeněk Sklenář in memoriam) na výstavě japonské kaligrafie „Hatai“, pořádané Toyo Shodó Geijutsu Gakkai (Asociací orientálního kaligrafického umění) v galerii Hiltopia Art Square, Shinjuku.

 

V roce 2020 oslavují Česká republika a Japonsko 100. výročí vzájemných vztahů, provázených dlouholetou kulturní spoluprací i ve výtvarné oblasti. Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA rozvíjejí již několik let na základě pravidelné výměny výstav systematickou prezentaci současné japonské kaligrafie, jejíž výuka našla své nadšené stoupence i u nás.

Autoři zpracovávají japonské znaky v tradičních i volných stylech. Obsahově zařadili do svého výtvarného vyjádření slovo, básně i japonská přísloví. Většina děl je v polovičním klasickém formátu tzv. yó fuku – 36 x 65 cm. Kaligrafie jsou stylově adjustovány do svitků či jsou podlepovány tradičním způsobem, rámovány do obrazů, anebo nalepeny na desky. Některé práce jsou již prováděny od začátku přímo na tuhém papíře.

Kdy: 28.5. - 7. 6. 2020.
Kde: galerie Hiltopia Art Square (http://hilartsq.com/terms/)

Během léta tohoto roku proběhne doprovodná výstava také v galerii Českého centra Tokio.

 

Místo konání:

ヒルトピアアートギャラリー

Datum:

Od: 28.5.2020
Do: 6.6.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala