Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2019

Sympozium - Kulturní dějiny Fausta

27. října se na Tokijské univerzitě múzických umění (Tokyo University of the Arts) koná mezinárodní sympozium s názvem „Kulturní historie Fausta“, které se jako přednášející zúčastní Mgr. Kateřina Lešková Dolenská, Ph.D. a také plzeňské loutkové divadlo Alfa.

 

KDY: 27. 10. 2019 od 11:30
KDE: Tokyo University of the Arts, Music School, Building 4, Hall 6

Mgr. Kateřina Lešková Dolenska, Ph. D. vyučuje na Katedře alternativního a loutkového divadla Akademie múzických umění v Praze a je také šéfredaktorkou časopisu Loutkář. Na sympoziu přednese příspěvek s názvem „Metamorphoses of the Legend of Dr Faust in the Hands of Puppeteers“.

Součástí sympozia je i představení loutkového divadla Alfa s názvem Johanes Doktor Faust a promítání loutkového filmu Faust ze sbírky Národního filmového archivu ČR.

V rámci svého pobytu v Japonsku připravilo divadlo Alfa i workshop pro děti v Českém centru Tokio. Více informací zde:http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/workshop-loutkoveho-divadla-alfa-loutka-z-odpadu/

Hlavní organizátor: Yoko Yamaguchi (Tokyo University of the Arts)
Finanční podpora: České centrum Tokio, Ministerstvo kultury ČR, Yoshino Gypsum Art Foundation, Grant-in-Aid for Scientific Research (Japan Society for the promotion of Science)
Spolupráce: Divadlo Alfa, Puppet Theatre PUK, Národní filmový archiv České republiky

Místo konání:

東京藝術大学音楽学部(〒110-8714 東京都台東区上野公園12-8)

Datum:

27.10.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala