Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2019

Promítání loutkového filmu „Malý Pán“ ve městě Hakodate

Český loutkový film režiséra Radka Berana „Malý Pán“ bude 7. července uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání je součástí doprovodných akcí k výstavě Alfonse Muchy, která v Hakodate probíhá od 29. června do 25. srpna.

 

Kdy: 7. července v 11:00 a 14:00 (dvě promítání)
Kde: Hakodate Museum of Art (37-6 Goryokaku-cho, Hakodate)

Vstupné zdarma

Anotace:

Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde. Prázdná hlava však potřebuje napít jiskřivé vody z jezerního ostrova, bez ní mu nedokáže poradit. A tady začíná dlouhá cesta Malého Pána, která je místy zábavná, místy nebezpečná a strašidelná a hlavně zdánlivě nekonečná. Potká na ní spoustu přátel a pomocníků, ale také nepřátel, kteří mu v dosažení cíle chtějí za každou cenu zabránit. Nakonec se mu podaří překonat i Velkou tíseň, která si zabrala pramen jiskřivé vody jen pro sebe. Pak už si Prázdná hlava vzpomene a poradí. Malý Pán s údivem zjistí, že to, co mu scházelo a co celou dobu hledal, měl od začátku skoro před nosem. A tak zbývá jen uspořádat závěrečnou oslavu, protože dobrá věc se podařila. (A-Company CZ, https://www.csfd.cz/film/385302-maly-pan/prehled/)

 

Malý Pán (2015) byl v Japonsku s velkým úspěchem poprvé představen na evropském filmovém festivalu EU Film Days v roce 2017.

Film bude uveden v českém znění s japonskými titulky.

 

V Hakodate Museum of Art v prefektuře Hokkaidó je od 29. června do 25. srpna možné navštívit výstavu věnovanou tvorbě Alfonse Muchy, který je v Japonsku bezesporu nejznámějším českým výtvarným umělcem.  V rámci této výstavy se muzeum snaží své návštěvníky seznámit s dalším významným odvětvím českého umění; animovanou a loutkovou tvorbou pro děti a mládež. Začátkem května se zde například promítal krátký animovaný film Hermíny Týrlové Příhody Ferdy Mravence (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/promitani-animovaneho-snimku-prihody-ferdy-mravenc/). Uvedení Malého Pána tedy také patří mezi doprovodné akce výstavy Alfonse Muchy.

 

 

Místo konání:
Hakodate Museum of Art
Datum:

7.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala