Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2018 19:00

Promítání dokumentárních filmů Haruny Honcoop

Česko-japonská režisérka, cestovatelka a studentka posledního ročníku Centra audiovizuálních studií na FAMU, Haruna Honcoop představí 19. 1. 2018 své na mezinárodních festivalech oceněné dokumentární snímky Pravda nebo lež (2016, 18‘) a Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry (2017, 59‘) v kinosále Velvyslanectví ČR v Tokiu. Po filmu bude následovat diskuze s režisérkou.

Haruna Honcoop je česko-japonská cestovatelka, nezávislá filmařka a studentka posledního ročníku Centra audiovizuálních studií na FAMU.  V Českém centru Tokio uvede hned dva své režijní projekty.

Prvním projektem je série deseti krátkých experimentálních filmů Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry. Série utváří audiovizuální mozaiku, která mapuje poválečnou architekturu socialistické éry v jedenácti zemích východní Evropy (Moskva, Berlín, Bratislava, Budapešť, Bukurešť, města v Polsku, České republice, Srbsku, Kosovu a Albánii, a v Bulharsku). Časově pokrývá počátky stalinistické architektury, sorelu, přes brutalismus, high-tech a socialistickou modernu až do zlomového roku 1989. Film získal hlavní cenu na festivalu ARCHFILM LUND ve Švédsku

K filmu existuje doprovodný web www.built-to-last-project.com, který obsahuje informace ke všem lokacím uvedených ve filmu, fotografie, mapu lokací a profily tvůrců.
(facebook https://www.facebook.com/BuiltToLastProject/?ref=br_rs)

Druhým projektem s názvem PRAVDA NEBO LEŽ je dokumentární koláž, která reflektuje současné česko-čínské vztahy, negaci porevolučních havlovských ideálů a směřování české zahraniční politiky na východ. Film je absurdní politickou groteskou, složenou z propagandistických videí, animací, čínských televizních zpráv a vlastních dokumentárních záběrů z Prahy, jež souvisí s aktuálním tématem – a to nově budovanými, na ekonomických základech stavěnými česko-čínskými vztahy, v čele s prezidenty obou zemí.

Film vyhrál v květnu 2016 cenu za nejlepší dokumentární film na festivalu Zlatý voči a také cenu na festivalu This Human World 2016 ve Vídni. Byl uveden na festivalech Film Sokolov, minifestivalu Bokem, Slavonice fest a Silver Eye filmotéce na Mezinárodním dokumentárním festivalu v Jihlavě. film vyhrál cenu na filmovém festivalu This Human World 2016 ve Vídni


 

Kdy: 19. 1. 2018 (pátek) od 19:00

Kde: Kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Vstupné zdarma (zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte své jméno a počet účastníků)

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

19.1.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala