Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2017 19:00

Program Artist-in-Residence (AIR) spojuje svět – Česko-japonská výměna

Air program je založený na kulturní a umělecké výměně, kdy umělci jsou pozváni na stipendijní pobyt do hostitelské země a pracují na přípravě svých uměleckých projektů. Cílem tohoto programu není jen poskytnout vhodné zázemí a inspiraci umělcům z celého světa, ale také umožnit jim navázat kontakty s uměleckými kruhy v hostitelské zemi a seznámit se s novými kolegy z oboru. Tentokrát bude představena výměna mezi japonskou univerzitou Joshibi University of Art and Design, galerií Youkobo Art Space a městem Plzní.

Kdy:  20. listopadu 2017 od 19:00 do 21:00
Kde: Kinosál v budově Velvyslanectví České republiky (2-16-14 Hiroo Shibuya-ku Tokio, 150-0012)

Vstupné: zdarma(prosíme o registraci předem na cctokyo@czech.cz)

Program AIR představuje kreativní platformu a zároveň příležitost pro umělce z celého světa, jak si rozšířit obzory a navázat nové kontakty. Mimo jiné umožňuje stipendijní pobyty v zahraničí účastníkům z řad začínajících umělců. Prezentace programu AIR se tentokrát zaměří na kulturní výměnu mezi Japonskem a městem Plzeň, které získalo v roce 2015 status hlavního evropského města kultury. Posluchači budou seznámeni s podobou a historií programu AIR v obou zemích a následně jim budou představeni čeští a japonští umělci, kteří programem prošli. Umělci budou hovořit o svých aktivitách v hostitelských zemích a pokusí se zhodnotit přínos celého programu. V závěru prezentace bude i prostor pro diskuzi s účastníky programu.

 

 


 

Harmonogram:

  1. Česko-japonská výměna skrze program AIR
  • Program AIR v hlavním evropském městě kultury a jeho přínos pro mladé autory – Tatsuhiko Murata, Makiko Tsuji (Youkobo Art Space)
  1. Zpráva z programu AIR (případová studie)
  • Art Camp, Západočeská univerzita v Plzni – Hiroko Matsushita (umělkyně), Yuan-yuan (Joshibi University of Art and Design, student)
  • OPEN A.i.R. (Plzeň) – Nozomi Watanabe
  • Youkobo Art Space (Tokyo) – Vojtěch Domlátil (umělec, Praha)
  1. Kulturní výměna s ČR, přínosy a budoucnost – diskuze s účastníky programu, prostor pro otázky – moderuje Teiko Hinuma

*v prostorách akce bude také probíhat promítání animovaného filmu Vojtěcha Domlátila.

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

20.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala