Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.7.2019 - 5.7.2019

Česká literatura pro děti a mládež v Českém centru Tokio

Od 3. do 5. července bude v prostorách Českého centra Tokio probíhat prezentace české literatury pro děti a mládež. Do Tokia dorazí zástupci nakladatelství Albatros, které patří k nejstarším a největším z českých nakladatelství a přivezou sebou celou řadu dětských knih, včetně vybraných titulů menších nakladatelů. České centrum kromě toho představí také výběr ze současné české literatury pro děti a mládež 2017/2018 v rámci projektu „Nejlepší knihy dětem“.

Kdy: 3. – 5. července 2019
Kde: České centrum Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)

Albatros představí japonským nakladatelům i širší veřejnosti nabídku svých dětských knih, vybrané tituly z produkce malých nakladatelů a také knihy z tzv. retro vlny, kterou reprezentují autoři, jako jsou mistři prostorové knihy Vojtěch Kubašta nebo Rudolf Lukeš.

Navíc vystaví nakladatelství Albatros v Českém centru Tokio také svůj nový titul pojednávající o Slovanské epopeji, u kterého se očekává velký zájem ze strany japonských nakladatelů. Muchova Slovanská epopej byla totiž v Tokiu vystavena v roce 2017 a vzbudila nebývalý ohlas ze strany japonské veřejnosti.

České centrum Tokio vystaví také knihy z projektu „Nejlepší knihy dětem“. Jedná se o výběr ze současné české literatury pro děti a mládež z let 2017/2018, který sestavuje komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY.

V rámci prezentace české literatury pro děti a mládež proběhnou také dvě doprovodné přednášky.

Přednáška mapující 70 let existence nakladatelství Albatros se bude konat 3. a 4. července v 14:00 a 5. července v 19:00.

O překladech české literatury pro děti a mládež do japonštiny budou mluvit japonští překladatelé 5. července. Přednáška bude navazovat na prezentaci nakladatelství Albatros v 19:00.  

V případě zájmu o účast na přednáškách nás prosím kontaktuje na e-mailové adrese cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet osob. 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 3.7.2019
Do: 5.7.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala