Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Koncert varhanice Lucie Žákové "Labyrint světa a ráj srdce"

Varhanice Lucie Žáková představí 25. ledna poslední dílo skladatele Petra Ebena „Labyrint světa a ráj srdce“ v tokijském kostele Reinanzaka Church. Skladbu pro varhany doplněnou o recitaci složil Petr Eben na základě knihy J. A. Komenského, která díky snaze japonských komeniologů existuje i v japonském překladu.

Diplomatické mise šlechty českých zemí v Japonsku a jejich kulturní ohlasy ve střední Evropě

Národní památkový ústav České republiky (NPÚ) ve spolupráci s Českým centrem Tokio připravil pro japonskou metropoli panelovou výstavu, která mapuje diplomatickou činnost českých šlechticů v Japonsku a ohlas jejich misí ve střední Evropě. Výstava, kterou doplní prezentace odborníků NPÚ, bude zahájena 17. prosince 2018.

Informace ohledně zimních kurzů českého jazyka

S radostí oznamujeme, že od 8. 1. 2019 zahajuje České centrum Tokio další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro úplné začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

Mezinárodní umělecká výstava pro děti 2018

O víkendu 8. a 9. prosince 2018 se bude v obchodním domě Nadya Park ve městě Nagoja konat další ročník Mezinárodní umělecké výstavy pro děti. Česká republika se na výstavě bude prezentovat krátkými animovanými filmy s doprovodným programem pro děti. Součástí programu dále budou také koncerty, taneční vystoupení, workshopy apod.

Filmový cyklus 1918-2018: Učitelka

10. prosince se bude v Českém centru Tokio promítat filmové drama režiséra Jana Hřebejka “Učitelka“. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně každý měsíc.

Interaktivní výstava Czech Innovation Expo v Miraikanu

Interaktivní výstava Českých center, která pomocí nejmodernějších technologií mapuje 100 let českých inovací, je od 12. prosince 2018 k vidění v tokijském muzeu Miraikan (The National Museum of Emerging Science and Innovation).

3. ročník dětského filmového festivalu – V4 Kids Film Festival 2018

Dne 1. prosince 2018 se bude v Tokiu opět konat středoevropský dětský festival animovaného filmu pořádaný zeměmi Visegrádské čtyřky. Z české tvorby se mohou malí diváci a jejich doprovod těšit na "Příhody Ferdy Mravence" české animátorky Hermíny Týrlové a také na několik dalších snímků, kterými se představí to nejlepší z animované tvorby Slovenska, Polska a Maďarska.

Přednáška: Karel Teige a pražský surrealismus

Nedávno v Japonsku vyšly dva knižní tituly o českém surrealismu, jednak překlad knihy od Dereka Sayera „Praha, hlavní město 20. století“ (nakl. Hakusuisha) a také kniha „Karel Teige“ (nakl. Suiseisha), která v japonštině vůbec poprvé mapuje vývoj české avantgardy. Sayer označil Prahu za hlavní město 20. století, protože „surrealistické“ dějiny město charakterizují. Při příležitosti vydání těchto knih bude překladatel Sayerovy knihy a autor knihy o Teigovi, doc. Kenichi Abe přednášet na téma „Karel Teige a pražský surrealismus“.

Evropský literární festival 2018

Po loňské premiéře se bude v Tokiu konat Evropský literární festival i letos. Českou republiku bude po dobu tří festivalových dnů reprezentovat Jaroslav Rudiš, autor románů Nebe pod Berlínem, Národní třída, Český ráj či komiksu Alois Nebel.

Historický seminář k 100. výročí vzniku Československa

14. listopadu proběhne na Velvyslanectví ČR v Tokiu historický seminář k 100. výročí vzniku Československa. Události spojené s rokem 1918 přiblíží japonským posluchačům historici z České republiky, Slovenska a také japonští odborníci na Československé dějiny.

Diskuzní večer s Jaroslavem Rudišem a promítání filmu Alois Nebel

V rámci Evropského literárního festivalu 2018 zavítá do Tokia spisovatel Jaroslav Rudiš a mimo jiné se v Českém centru zúčastní diskuze s bohemistou a překladatelem Ken‘ičim Abem. Diskuzi bude předcházet promítání animovaného filmu Alois Nebel, jehož komiksovou předlohu vytvořil Jaroslav Rudiš společně s Jaromírem 99.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kalendář

Naši partneři