Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Jarní kurzy českého jazyka - České centrum Tokio

Od 9. 5. 2019 zahajuje České centrum Tokio další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

25. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje již 25. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 8. června 2019.

Křest japonského vydání románu Biancy Bellové „Jezero“

Křest japonského překladu románu „Jezero“ proběhne za účasti spisovatelky Biancy Bellové v reprezentačním sálu Velvyslanectví České republiky v Tokiu. „Jezero“ přeložil do japonštiny bohemista a překladatel Keniči Abe a kniha vychází 20. dubna v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

Timeless Mucha: Mucha to Manga - Magic of Line

Velká putovní výstava k 80. výročí úmrtí malíře Alfonse Muchy. Kromě prezentace Muchova díla se výstava tématicky věnuje také vlivu Muchova výtvarného stylu na světové i japonské populární umění.

Výstava My dva – Česko x Japonsko

Společná výstava obrazů českého malíře Pavla Bednáře a jeho japonského přítele a malířského kolegy Daikiho Santóa. Oba malíři se sice ve své tvorbě věnují odlišným tématům, ale spojuje je přátelství, zkušenost se životem v obou zemích a především láska k umění.

Výstava „100 let českého designu“ ve městě Okazaki

Ve městě Okazaki v prefektuře Aiči bude od 6. 4. do 19. 5. možné navštívit výstavu věnovanou stoleté historii českého designu. Jedná se vůbec o první výstavu v Japonsku, která se v takovéto šíři věnuje českému designu a jeho historii. Z Okazaki se výstava přesune do prefektury Tojama a poté do Tokia a Kjóta. Doprovodná výstava se plánuje také v Českém centru Tokio.

Promítání filmu Václava Vorlíčka "Dívka na koštěti"

V rámci vzpomínky na dílo populárního českého režiséra Václava Vorlíčka, který 5. února zemřel ve věku 88 let, promítne České centrum Tokio pohádkovou komedii Dívka na koštěti.

Miroslav Vitouš Trio zahraje v Cotton Club v Tokiu

V prestižním jazzovém klubu Cotton Club v centru Tokia zahrají 7. a 8. března české jazzové špičky - kontrabasistu Miroslava Vitouše a klavíristu Emila Viklického doplní italský jazzový bubeník Roberto Gatto.

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Komiksový autor, malíř a ilustrátor Václav Šlajch vystavuje v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého půlročního japonského pobytu na Musashino Art University. Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2019

V únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v loňském roce budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Hlavním cílem výstavy je optimistickým způsobem představit široké veřejnosti příběhy dětí, které žijí s onkologickým onemocněním a bojovat tak proti předsudkům o jejich beznaději a zoufalství.

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2019

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 5. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři