Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže konané při příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže ve třech kategoriích (sci-fi, povídka, esej) a následná diskuze s odbornou porotou proběhne v Českém centru Tokio 15. prosince v 19:00. Událost, která je zajímavá nejen pro překladatele, ale samozřejmě i pro všechny zájemce o českou literaturu a český jazyk.

Vánoční koncert: Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Každoroční Vánoční koncert při kterém zazní Rybova Česká mše vánoční v podání japonských umělců.

Bohemistické fórum (2. ročník)

Tématem 2. ročníku bohemistického fóra je vztah mezi československými legionáři a Japonskem. Jak díky legionářům došlo ke kulturní výměně mezi Japonskem a Československem si bude možné poslechnout v jednotlivých příspěvcích českých i japonských akademiků na půdě univerzity Jissen Women’s University.

České hrady a zámky v Českém centru Tokio

Výstava Národního muzea „České hrady a zámky“ představuje návštěvníkům prostřednictvím fotografií, obrazů a historických materiálů české hrady a zámky z 16 míst Čech a Moravy. Po úspěchu výstavy ve městě Matsue se "České hrady a zámky" stěhují do výstavního sálu Českého centra Tokio. Návštěvníci si tak v Tokiu mohou prohlédnout například hrad Křivoklát, zámek ve Valticích anebo slavný Karlštejn.

Beseda s Biancou Bellovou

Beseda s českou spisovatelkou Biancou Bellovou, autorkou knihy Jezero (Host, 2016) a laureátkou ceny Magnesia Litera a ceny EU za literaturu. Besedy se zúčastní také Markéta Bruna-Gebhartová (TUFS) a Kenichi Abe (Tokijská univerzita)

Festival českých filmů "Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017"

Průřez českou filmovou tvorbou od éry němých filmů až po 70. léta. V National Film Center budou po dobu jednoho měsíce promítány jak klasiky, tak i méně známé skvosty české kinematografie. Pro diváky jsou připraveny snímky jako je Erotikon, Všichni dobří rodáci nebo například Krakatit. Navíc budou vybraná představení němých filmů doprovázena živou hrou na klavír. Příležitost, kterou si žádný filmový fanda nesmí nechat uniknout!

Program Artist-in-Residence (AIR) spojuje svět – Česko-japonská výměna

Air program je založený na kulturní a umělecké výměně, kdy umělci jsou pozváni na stipendijní pobyt do hostitelské země a pracují na přípravě svých uměleckých projektů. Cílem tohoto programu není jen poskytnout vhodné zázemí a inspiraci umělcům z celého světa, ale také umožnit jim navázat kontakty s uměleckými kruhy v hostitelské zemi a seznámit se s novými kolegy z oboru. Tentokrát bude představena výměna mezi japonskou univerzitou Joshibi University of Art and Design, galerií Youkobo Art Space a městem Plzní.

Koncert hudby českých autorů pro tradiční japonské hudební nástroje

Koncert skladeb pro japonské hudební nástroje, složené českými skladateli, které vznikly v rámci International Shakuhachi festival Prague 2017. Koncert se koná na Velvyslanectví ČR v Tokiu, kde skladby předvedou čeští i japonští hudebníci.

Evropský literární festival

1. ročník European Literature Festival v Tokiu. Za Českou republiku se zúčastní spisovatelka Bianca Bellová, která společně s odborníkem na českou literaturu, docentem Kenichim Abem, představí svoji knihu Jezero.

Středoevropský dětský filmový festival - V4 Kids Film Festival

Dětský filmový festival pořádaný zeměmi Visegrádské čtyřky. Česká republika je zastoupena klasikou režiséra Břetislava Pojara „Pojďte pane, budeme si hrát!“. I nejmenší japonští diváci si tak mohou užít seriál, na kterém odrostlo několik generací českých dětí. Festival, který představí i dětské filmy z Maďarska, Polska a Slovenska se bude konat dne 2. 12. 2017.

Výstava “ČESKÉ LOUTKOVÉ DIVADLO TŘIKRÁT JINAK” - Iida City Kawamoto Kihachiro Puppet Musem

Populární výstavu českého loutkového divadlo je možné tentokrát zhlédnout v Iida City Kawamoto Kihachiro Puppet Musem v prefektuře Nagano. Návštěvníci se dozví něco o historii a vývoji loutkového divadla v ČR a mohou si také loutky prohlédnout a vyzkoušet si je.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři