Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Soutěž v interpretaci české hudby 2019

16. ročník soutěže v interpretaci české klasické hudby v Tokiu. V repertoáru soutěžních skladeb se objeví díla slavných českých skladatelů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Zdeněk Fibich, Bohuslav Martinů a jiní.

Promítání loutkového filmu „Malý Pán“ ve městě Hakodate

Český loutkový film režiséra Radka Berana „Malý Pán“ bude 7. července uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání je součástí doprovodných akcí k výstavě Alfonse Muchy, která v Hakodate probíhá od 29. června do 25. srpna.

Výstava „100 let českého designu“ ve městě Tojama

Výstava „100 let českého designu“ se po úspěchu ve městě Okazaki přesunuje do Toyama Prefectural Museum of Art & Design. Jedná se vůbec o první výstavu v Japonsku, která se v takovéto šíři věnuje českému designu a jeho historii. Z Tojamy bude český design pokračovat do Tokia a následně i do Kjóta. Doprovodná výstava se plánuje také v Českém centru Tokio.

Promítání animovaného snímku „Příhody Ferdy Mravence“ ve městě Hakodate

Český krátký animovaný snímek režisérky, scénáristky a animátorky Hermíny Týrlové „Příhody Ferdy Mravence“ bude začátkem května uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání předchází výstavě Alfonse Muchy, která bude v Hakodate zahájena 29. června.

Kvarteto Martinů zahraje v Tokiu na slavnostním koncertu na počest hudebního festivalu Pražské jaro

Slavnostní koncert klasické hudby na počest mezinárodního hudebního festivalu „Pražské jaro“ pořádá České centrum Tokio společně s Velvyslanectvím ČR v Tokiu už čtvrtý rok. Letos si připomínáme 60 let od úmrtí významného českého skladatele Bohuslava Martinů a stěžejní část programu bude tvořit právě hudba tohoto skladatele v podání hudebního tělesa Kvarteto Martinů.

Michal Škoda – Echoes of Silence ve městě Šibukawa

Významný český představitel současného umění a dlouholetý dramaturg Domu umění v Českých Budějovicích, Michal Škoda, vystavuje svůj projekt Echoes of Silence v AIS Gallery a v galerii Concept Space ve městě Šibukawa v prefektuře Gunma.

Prezentace českého studia textilní tvorby a designu Geometr

Klára Spišková a Linda Kaplanová ze studia Geometr si v rámci studijního pobytu v Japonsku, který jim umožnila Česká centra za jejich úspěch v soutěži Czech Grand Design 2017, přichystaly prezentaci o české textilní tradici a současných trendech, kterou doplní také ukázkou své činnosti a výrobků.

ArtTalk: Tetsuo Mizù, Pavel Bednář, Daiki Santo

V rámci výstavy „My dva – Česko x Japonsko“ proběhne 18. dubna v Českém centru Tokio diskuzní večer s oběma zastoupenými umělci, které doplní jejich učitel a významný japonský malíř Tetsuo Mizú.

Jan Palach na EU Film Days 2019

Na 17. ročníku Evropského filmového festivalu – EU Film Days 2019 se představí český snímek „Jan Palach“ režiséra Roberta Sedláčka. Tento snímek byl vybrán s přihlédnutím k 50. výročí upálení Jana Palacha na protest proti omezování svobod a pasivnímu přístupu společnosti v reakci na invazi vojsk států Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Kromě Tokia bude film uveden také v Kjótu, Hirošimě a Fukuoce.

Kytarový koncert Vladislava Bláhy věnovaný 30. výročí sametové revoluce

Vladislav Bláha, jediný český kytarista, který měl svůj recitál v Carnegie Hall v New Yorku, zahraje večer 26. dubna na slavnostním koncertu Českého centra Tokio.

Jak se navzájem vidíme?

Jak ve své knize „Pikunikku“ vnímá Japonsko mladá česká grafická designérka Monika Baudišová? Proč se japonská ilustrátorka Eriko Nakadai rozhodla inspirovat Českem? Nejen těmto otázkám bude 25. dubna věnována beseda s českou a japonskou ilustrátorkou v Českém centru Tokio s názvem „Jak se navzájem vidíme“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři