Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Informace ohledně zimních kurzů českého jazyka

S radostí oznamujeme, že od 16. 1. 2018 České centrum Tokio zahajuje další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2018

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 5. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů do 40 let, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

World Book Design 2016-17

World Book Design 2016-17 feat. Book Design of the Czech Republic in the 21st Century - tak se jmenuje výstava knižního designu, která momentálně probíhá v Printing Museum Tokyo. Kromě knižního designu z celého světa, mohou japonští návštěvníci zhlédnout to nejlepší, co v knižnímu designu vzniklo v ČR po roce 2000.

Výstava "The Empire of Imagination and Science of Rudolf II" ve Fukuoce

Výstava představující život a dobu jednoho z nejproslulejších mecenášů vědy i umění, habsburského monarchy Rudolfa II. Fukuoka city museum nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si císařovi oblíbené umělecké díla, vědecké vynálezy a také roztodivné podivnosti z jeho sbírek.

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže konané při příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže ve třech kategoriích (sci-fi, povídka, esej) a následná diskuze s odbornou porotou proběhne v Českém centru Tokio 15. prosince v 19:00. Událost, která je zajímavá nejen pro překladatele, ale samozřejmě i pro všechny zájemce o českou literaturu a český jazyk.

Vánoční koncert: Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Každoroční Vánoční koncert při kterém zazní Rybova Česká mše vánoční v podání japonských umělců.

Bohemistické fórum (2. ročník)

Tématem 2. ročníku bohemistického fóra je vztah mezi československými legionáři a Japonskem. Jak díky legionářům došlo ke kulturní výměně mezi Japonskem a Československem si bude možné poslechnout v jednotlivých příspěvcích českých i japonských akademiků na půdě univerzity Jissen Women’s University.

České hrady a zámky v Českém centru Tokio

Výstava Národního muzea „České hrady a zámky“ představuje návštěvníkům prostřednictvím fotografií, obrazů a historických materiálů české hrady a zámky z 16 míst Čech a Moravy. Po úspěchu výstavy ve městě Matsue se "České hrady a zámky" stěhují do výstavního sálu Českého centra Tokio. Návštěvníci si tak v Tokiu mohou prohlédnout například hrad Křivoklát, zámek ve Valticích anebo slavný Karlštejn.

Beseda s Biancou Bellovou

Beseda s českou spisovatelkou Biancou Bellovou, autorkou knihy Jezero (Host, 2016) a laureátkou ceny Magnesia Litera a ceny EU za literaturu. Besedy se zúčastní také Markéta Bruna-Gebhartová (TUFS) a Kenichi Abe (Tokijská univerzita)

Festival českých filmů "Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017"

Průřez českou filmovou tvorbou od éry němých filmů až po 70. léta. V National Film Center budou po dobu jednoho měsíce promítány jak klasiky, tak i méně známé skvosty české kinematografie. Pro diváky jsou připraveny snímky jako je Erotikon, Všichni dobří rodáci nebo například Krakatit. Navíc budou vybraná představení němých filmů doprovázena živou hrou na klavír. Příležitost, kterou si žádný filmový fanda nesmí nechat uniknout!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři