Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Věra Čáslavská – Cesta ke svobodě

Od 2. prosince 2019 do 31. ledna 2020 probíhá v galerii Českého centra Tokio výstava "Věra Čáslavská - Cesta ke svobodě". Výstava připomene nejenom život a olympijské úspěchy jedné z nejvýraznějších československých sportovkyň, ale i její přínos v oblasti česko-japonských diplomatických vztahů.

V4 Kids Film Festival 2019

V sobotu 7. prosince se bude v Tokiu konat již 4. ročník dětského festivalu animovaného filmu zemí Visegrádské čtyřky. Při příležitosti letošního českého předsednictví V4 se organizace festivalu ujalo České centrum Tokio. Diváci budou mít možnost zhlédnout výběr z animované tvorby České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Festival cizích jazyků na TUFS

Tokijská univerzita cizích jazyků (TUFS) pořádá od 20. do 24. listopadu Festival cizích jazyků, kde budou studenti představovat návštěvníkům kulturu, gastronomii a zvyky jednotlivých zemí světa včetně České republiky.

Nabarvené ptáče na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu

Nabarvené ptáče míří na Tokijský mezinárodní filmový festival. Nový film režiséra Václava Marhoula, zachycující příběh mladého chlapce prožívajícího hrůzy války, se japonským divákům představí v soutěžní kategorii World Focus 3. listopadu v 11:10.

Program AIR a ArtCamp 2019 v Plzni

11. listopadu pořádá České centrum Tokio ve spolupráci s Youkobo Art Space a Joshibi University of Art and Design prezentaci výsledků programu AIR (Artist in residence) a ohlédnutí za ArtCamp 2019 v Plzni, kterého se letos zúčastnilo více než 30 studentů a vyučujících z Japonska.

Křest japonského překladu eseje Moc bezmocných

K příležitosti 30. výročí událostí sametové revoluce byl v japonštině vydán politický esej Václava Havla „Moc bezmocných“. Křest japonského překladu spojený s besedou na téma „Václav Havel a okolnosti, které vedly k sametové revoluci“ proběhne 20. listopadu v galerii Českého centra Tokio.

Mezinárodní filmový festival pro děti Kineko

Od 1. do 5. listopadu bude ve čtvrti Setagaya v Tokiu probíhat mezinárodní filmový festival pro děti Kineko. Na pozvání pořadatelů se festivalu zúčastní také Markéta Pašmová, umělecká ředitelka Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Součástí doprovodného programu je i ukázka českého loutkového divadla nebo workshop výroby letadel Pavla Bednáře.

Promítání filmu Jana Svěráka „Kolja“

Ve středu 13. listopadu bude České centrum Tokio promítat populární snímek Jana Svěráka „Kolja“. Příběh se točí kolem nečekaného vpádu ruského chlapce do života starého mládence a jejich složitého sbližování. V souvislosti s 30. výročím sametové revoluce zároveň přibližuje divákům i události z konce období vlády komunistické strany.

Pavel Brycz na Evropském literárním festivalu v Tokiu

Od 2. 11. do 4. 11. bude v centru Tokia probíhat již 3. ročník Evropského literárního festivalu. Za Českou republiku se festivalu zúčastní prozaik a publicista Pavel Brycz. Program festivalu nabídne účastníkům panelové diskuse s autory, rozhovory či autorská čtení.

Sympozium - Kulturní dějiny Fausta

27. října se na Tokijské univerzitě múzických umění (Tokyo University of the Arts) koná mezinárodní sympozium s názvem „Kulturní historie Fausta“, které se jako přednášející zúčastní Mgr. Kateřina Lešková Dolenská, Ph.D. a také plzeňské loutkové divadlo Alfa.

Workshop loutkového divadla Alfa – Loutka z odpadu

Loutkáři z divadla Alfa si v rámci své účasti na loutkářském symposiu A Cultural History Of Faust na Tokijské univerzitě múzických umění připravili také workshop v Českém centru Tokio, kde si budou moci děti za doprovodu svých rodičů vyrobit svoji vlastní loutku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři