Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výstava současného českého skla ze sbírek Galerie Nakama

České centrum Tokio zve všechny příznivce českého současného skla na výstavu konanou u příležitosti 30. výročí založení japonské Galerie Nakama

OBČAN HAVEL

dne 8. února 2012 od 19.30

THINGS WILL NEVER BE THE SAME

výstava : Yuseku Nakamura, Ayako Takagi a Jiří Votruba

Výstava fotografií Yoshimi Yokoyama

České centrum Tokio si vás dovoluje pozvat na výstavu japonské fotografky Yoshimi Yokoyama, která se narodila v roce 1975 na jihu Japonska ve městě Kagošima. Od roku 2005 studuje a pracuje v České republice. Působila na katedře fotografie pražské FAMU, absolvovala Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě a má za sebou mnoho výstav v České republice a na Slovensku.

Šumné stopy vedou do Japonska

České centrum Tokio uvádí v japonské premiéře projekci šesti dílů nového cyklu České televize s názvem Šumné stopy. Autorská dvojice Radovan Lipus a David Vávra po završení projektu Šumná města (66 dílů) obrátila svoji pozornost na neprávem opomíjené české architekty ve světě.

28.filmový večer - Rebelové

České centrum Tokio pořádá další ze svých pravidelných filmových promítání a v rámci programu uvede český film Rebelové (2001) od režiséra Filipa Renče. Projekce proběhne ve středu 19. října.

27.filmový večer Dívka v modrém

Jednu z kultovních, roztomile naivních protektorátních komedií Dívku v modrém natočil nedávno zesnulý český režisér Otakar Vávra a uvedl ji do kin v roce 1940.

26.filmový večer Sedmikrásky

Dvě dívky – Marie I a Marie II (Jitka Cerhová a Ivana Karbanová) spolu bydlí v malém bytě. Podle všeho se nudí a nechávají volný průběh své destruktivní fantazii, v níž je dovoleno naprosto vše, jen aby „byly zkažené“.

Stanislav Tůma: Chvála stínů (Praise Of Shadows)

České centrum Tokio pořádá výstavu Chvála stínů (Praise Of Shadows), která je prvním japonským představením výběru toho nejlepšího z tvorby Stanislava Tůmy a zároveň pokusem důstojně připomenout významného českého fotografa, který zemřel předčasně v roce 2005.

Limonádový Joe aneb Koňská opera

Jeden z nejznámějších českých „westernů“ z roku 1964 s nezapomenutelnými výkony Karla Fialy, Miloše Kopeckého, Květy Fialové, Olgy Schoberové a dalších.

20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Kalendář

Naši partneři