Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Dějiny a význam Ceny Jindřicha Chalupeckého (11. května 2012)

V pátek 11. května 2012 od 19.00 do 20.30 hodin se uskuteční přednáška Lenky Lindaurové, věnovaná historii a významu Ceny Jindřicha Chalupeckého. Do japonštiny ji bude tlumočit ředitel Českého centra Tokio Petr Holý.

Přednáška - Antonín Raymond: cesta z Kladna do Tokia

Dovolujeme si pozvat vážené příznivce Českého centra Tokio na přednášku paní PaedDr. Ireny Veverkové Antonín Raymond: Cesta z Kladna do Tokia, která se uskuteční ve středu dne 11. dubna 2012 od 19.00 hodin v multifunkčním sále Českého centra Tokio.

Japonské plakáty v českém filmovém plakátu

České centrum Tokio si vás dovoluje pozvat na výstavu Japonské plakáty v českém filmovém plakátu. Český filmový plakát spolu s plakátem polským patří k velmi výrazným, specifickým a oceňovaným zjevům moderního výtvarného umění. Vytváření návrhů filmových plakátů se v někdejším Československu od počátku 60. let věnovali přední výtvarní umělci.

30.filmový večer ŠPALÍČEK

České centrum Tokio si vás dovoluje pozvat na projekci prvního celovečerního barevného filmu režiséra Jiřího Trnky, od jehož narození uplynulo 24. února 2012 100 let a jenž se nesmazatelně zapsal do dějin české a světové animované tvorby.

Výstava současného českého skla ze sbírek Galerie Nakama

České centrum Tokio zve všechny příznivce českého současného skla na výstavu konanou u příležitosti 30. výročí založení japonské Galerie Nakama

OBČAN HAVEL

dne 8. února 2012 od 19.30

THINGS WILL NEVER BE THE SAME

výstava : Yuseku Nakamura, Ayako Takagi a Jiří Votruba

Výstava fotografií Yoshimi Yokoyama

České centrum Tokio si vás dovoluje pozvat na výstavu japonské fotografky Yoshimi Yokoyama, která se narodila v roce 1975 na jihu Japonska ve městě Kagošima. Od roku 2005 studuje a pracuje v České republice. Působila na katedře fotografie pražské FAMU, absolvovala Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě a má za sebou mnoho výstav v České republice a na Slovensku.

Šumné stopy vedou do Japonska

České centrum Tokio uvádí v japonské premiéře projekci šesti dílů nového cyklu České televize s názvem Šumné stopy. Autorská dvojice Radovan Lipus a David Vávra po završení projektu Šumná města (66 dílů) obrátila svoji pozornost na neprávem opomíjené české architekty ve světě.

28.filmový večer - Rebelové

České centrum Tokio pořádá další ze svých pravidelných filmových promítání a v rámci programu uvede český film Rebelové (2001) od režiséra Filipa Renče. Projekce proběhne ve středu 19. října.

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Kalendář

Naši partneři