Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Jarní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Zahájení dalšího cyklu kurzů českého jazyka bylo odloženo na neurčito, ale věříme, že kurzy opět otevřeme nejpozději v polovině května.

B. M. Eliášová – Bouřlivé začátky česko-japonských diplomatických vztahů

Lukáš Bruna z Jissen Women’s University ve své přednášce přiblíží období vzniku diplomatických vztahů mezi Československem a Japonskem z pohledu spisovatelky a cestovatelky B. M. Eliášové, která v letech 1920-1921 zastávala roli koncipientky na nově založené československé ambasádě v Tokiu.

Slavnostní koncert při příležitosti 100 let výročí česko-japonských vztahů

Letos slaví Japonsko a Česká republika 100 let od navázání vzájemných diplomatických vztahů. Při příležitosti tohoto výročí se v pátek 7. února v Tokiu uskuteční slavnostní koncert klasické hudby.

Moc bezmocných Václava Havla v pořadu televize NHK „Slavná kniha ve sto minutách“

Jako hlavní téma oblíbeného pořadu japonské televize NHK „Slavná kniha ve sto minutách“ bude během měsíce února esej Václava Havla Moc bezmocných. Čtyřdílným pořadem provází bohemista Ken'iči Abe z Tokijské univerzity, který je autorem japonského překladu této Havlovy stěžejní eseje.

Česká republika a Japonsko, 100 let diplomatických a kulturních vztahů

České centrum Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku pořádá v rámci 100. výročí od zahájení diplomatických vztahů s Japonskem přednášku Mgr. Petra Pavelce Ph. D. z Národního památkového ústavu na téma počátky česko-japonských diplomatických a kulturních vztahů, jejich rozvoj do konce 30. let 20. století a další vývoj od 60. let do současnosti.

Uvedení knihy Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel

14. února bude v galerii Českého centra Tokio uvedena publikace „Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel“. Kniha skrze záznamy vzpomínek sedmi bývalých spolupracovníků A. Raymonda přibližuje čtenářům život a poválečné dílo tohoto významného architekta českého původu.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2020

Letos v únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v předchozích letech budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Cílem projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ je bourat předsudky o takto nemocných dětech, které dosud ve společnosti přetrvávají.

Zimní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Zimní kurzy češtiny v Českém centru začínají v lednu 2020. Populární jazykové kurzy otevíráme jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty. Výuka probíhá v Českém centru Tokio vždy od 19:00 do 20:30.

Přednáška: Poetické konstanty Bohumila Hrabala – Od autora v množném čísle k syntetizující definici

10. ledna se v Českém centru Tokio koná přednáška doc. Jakuba Češky, Ph.D. z fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy. Tématem přednášky je Bohumil Hrabal a jeho dílo.

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2020

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

Promítání filmu na motivy knihy Franze Kafky „Proces“ v kině Cinema Novecento

Film Proces režiséra Johna Williamse, který byl v Českém centru Tokio uveden v roce 2018, se opět vrací do oblasti Kantó, kde se bude promítat v kině Cinema Novecento v Jokohamě. Zároveň proběhne také sympózium na univerzitě Sophia s názvem FRANZ KAFKA – INSPIRATIONS, TRANSLATIONS AND ADAPTATIONS.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři