Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výstava “Alfons Mucha“ - Výstava u příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017 a 10. výročí založení muzea “The National Art Center Tokyo”

Rok 2017 slaví 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Japonskem a Českou republikou. Výstava Slovanské epopeje v Tokiu se řadí mezi nejvýznamější kulturní události Roku české kultury. Alfons Mucha (1860-1939) se narodil na Moravě (nyní část České republiky). Mucha se stal díky své nadanosti na konci 19. a na počátku 20. století klíčovou postavou v hnutí Art Nouveau. Jeho jedinečný styl ovlivnil celou generaci malířů, grafiků a designérů. Monumentální cyklus, ke kterému by bylo těžké najít paralelu jinde ve světě, Slovanská epopej představuje cyklus dvaceti velkoformátových pláten (největší měřící více než 6 až 8 metrů) zobrazujících historii Slovanů. Mucha byl přesvědčen, že budoucnost všech národů závisí na znalosti své minulosti . Výstava Slovanské epopeje slaví svou světovou premiéru v Japonsku svou kolekcí unikátních 20ti děl, která jsou poprvé vystavena v jiné zemi než je Česká Republika, společně s 80ti dalšími úžasnými exponáty Alfonse Muchy. Prostřednictvím této výstavy japonská veřejnost bude mít jedinečnou příležitost se seznámit s Muchovými unikátními díly, zachycujícími dějiny a charakteristiku slovanské kultury.

Výstava: Czech-Japanese Contemporary Art Exchange Exhibition v Kjótu

Od 12.9. do 25.10. bude probíhat v tradičním japonském prostředí domu Zuiun-an v Kjótu výměnná výstava českého a japonského moderního výtvarného umění „Recollect, Gaze, Material in common“.

Česká kapela BOY na turné v Japonsku

Pětičlenná brněnská kapela punk-rockové hudby BOY bude na turné v Asii a zavítá i do Japonska. Bude vystupovat v 7 městech s japonskou skupinou HAT TRICKERS.

Festival českých animovaných filmů „Svět české animace“ v Tokamachi Cinema Paradise v prefektuře Niigata

V rámci trienále současného umění „Echigo-Tsumari, Art Triennale 2015“ v prefektuře Niigata, kterého se účastní i česká výtvarnice Kateřina Šedá se koná filmový festival českých animovaných filmů „Svět české animace“.

Soutěž v interpretaci české hudby 2015

Ve dnech 10. - 11. listopadu proběhne již třináctý ročník "Soutěže v interpretaci české klasické hudby". Účastníci soutěže budou interpretovat skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Zdeňka Fibicha, Bohuslava Martinů a jiných českých autorů.

České filharmonie na turné po Japonsku - Podzim 2015

Česká filharmonie se od konce října do začátku listopadu 2015 zúčastní turné po Japonsku.

Státní opera Praha s operou La traviata Giuseppe Verdiho na turné po Japonsku

České centrum informuje: Od října 2015 bude Státní opera Praha na turné po Japonsku.

Český modrotisk „Violka“ bude vystaven na Mezinárodním módním veletrhu v Tokyo Big Sight

Český modrotisk pod značkou „Violka“ bude vystaven na mezinárodním módním veletrhu JFW-IFF od 22. do 24. července 2015 na výstavišti Tokyo Big Sight.

Výstava skupiny „NaPoli“ v Tokiu

Od 10.7. do 19.7. bude probíhat v galerii POPOTAME v Tokiu výstava české umělecké skupiny „NaPoli“.

Czech the cinema! "Líbánky"

České centrum Tokio Vás s radostí zve na filmový večer CZECH THE CINEMA, tentokrát na film “LÍBÁNKY“ režiséra Jana Hřebejka.

Výstava „TO JE PRAHA“

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu „TO JE PRAHA“, která bude probíhat ve výstavním sále Českého centra Tokio Od 3.7. do 15.9.

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kalendář

Naši partneři