Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výstava „Zrod Atomového dómu - fotografie a dokumentace Průmyslového paláce v Hirošimě před atomovým výbuchem“

Hiroshima Peace Memorial Museum pořádá výstavu pojednávající o Průmyslovém paláci v Hirošimě, který navrhl český architekt Jan Letzel (1880-1925). Výstava se věnuje především období od vzniku prvních architektonických nákresů až po tragický výbuch atomové bomby, který Průmyslový palác překřtil na Atomový dóm (oficiální jméno je Památník míru v Hirošimě).

Vyhlášení 24. ročníku „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Japonsku a České centrum Tokio s potěšením oznamuje konání 24. ročníku „Soutěže v českém jazyce“ v sobotu 2. června 2018. Můžete se samozřejmě přijít podívat a podpořit soutěžící.

Výstava „Pražský funkcionalismus / Tradice a současné ozvěny“ v Českém centru Tokio

Výstava, kterou připravila Galerie Jaroslava Fragnera si klade za cíl představit japonským návštěvníkům to nejdůležitější z historie, vývoje a také současnosti pražské funkcionalistické architektury.

Informace ohledně jarních kurzů českého jazyka

S radostí oznamujeme, že od 24. 4. 2018 České centrum Tokio zahajuje další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

Uvedení české sci-fi klasiky Ikarie-XB1 v japonských kinech

19. května byla v Tokiu uvedena restaurované verze pravděpodobně nejznámějšího českého sci-fi filmu - Ikarie XB-1. V následujících měsících bude film uveden i v dalších kinech po celém Japonsku.

Výstava "Ty děti si pořád hrají / Dětská tematika v díle bratří Čapků" v The Shoto Museum of Art

Výstava, jež byla původně uvedena v Galerii Středočeského kraje (GASK), představí v období od 7. dubna do 27. května v tokijském The Shoto Museum of Art tu část tvorby bratří Čapků, která je věnována především nejmenším čtenářům.

Film Císařův pekař - Pekařův císař v Sagawa Art Museum

Dnes už legendární film režiséra Martina Friče z roku 1951, Císařův pekař – Pekařův císař bude uveden během výstavy "The Empire of Imagination and Science of Rudolf II" v Sagawa Art Museum v prefektuře Šiga.

Výstava "The Empire of Imagination and Science of Rudolf II" v Sagawa Art Museum

Výstava uměleckých děl, vynálezů a kuriozit dvora císaře Rudolfa II., která se do 11. března konala v muzeu Bunkamura v Tokiu, se přesunuje do Sagawa Art Museum, do prefektury Šiga.

Společné století - Výročí 100 let od založení Československa

Rok 2018 je pro Českou republiku rokem důležitých výročí - 100 let od vzniku Československa, 50 let od událostí pražského jara a 25 let od rozdělení Československa.

Koncert česko-japonského kvarteta v Tokiu

Kvartet složený ze dvou českých a dvou japonských sólistů se představí v rámci svého velkého turné v devíti městech po celém Japonsku. Během turné zahraje i ve velkém sále Velvyslanectví ČR v Tokiu a hosté si tak budou moci poslechnout jak klasické, tak i moderní skladby pro violoncello, klavír, violu a klarinet.

Císařův pekař – Pekařův císař v Českém centru Tokio pro velký zájem po druhé!

Mimořádný zájem o středeční (28. 2.) promítání filmu Císařův pekař – Pekařův císař v kinosále Velvyslanectví ČR v Tokiu nás velmi potěšil, a proto jsme se rozhodli uspořádat 5. března ještě jedno promítání a poskytnout tak možnost film zhlédnout i dalším divákům.

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kalendář

Naši partneři