Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Režisér Olmo Omerzu na filmovém večeru “PŘÍLIŠ MLADÁ NOC“!

České centrum Tokio spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Tokiu Vás s radostí zve na film “Příliš mladá noc“ režiséra Olmo Omerzu, jehož nejnovější film „Rodinný film“ byl vybrán na letošní ročník Tokijského filmového festivalu do soutěžní kategorie. Je nám velkým potěšením, že u promítání přivítáme i režiséra O.Omerzu , se kterým budou moci diváci po zhlédnutí filmu diskutovat.

„Rodinný Film“ na letošním ročníku Tokyo International Film Festivalu

Nový český film jedenatřicetiletého režiséra Olmo Omerzu byl z celkového počtu 1409 filmů vybrán spolu s 16 dalšími filmy na letošní ročník Tokijského mezinárodního filmového festivalu do soutěžní kategorie. Asijská premiéra filmu bude probíhat v rámci festivalu ve dvou níže uvedených kinech v Tokiu od 28. do 30. října.

Opera „Jenůfa“ (Její pastorkyňa) Leoše Janáčka v Tokiu

Janáčkova opera „Jenůfa“ ( Její pastorkyňa) od konce února 2016 v divadle NEW NATIONAL THEATRE TOKYO.

Projekce filmu „Adéla ještě nevečeřela“ 10.10.2015 na Šimokitazawě

V rámci Shimokitazawa Film Festivalu se bude konat program s názvem „Švankmajer a svět českého filmu“. Bude na něm promítán film od režiséra Oldřicha Lipského, na kterém Jan Švankmajer spolupracoval jako výtvarník.

Česká účast na TOKYO DESIGN WEEK 2015: Mikov Knife (26.10-3.11)

V Českém centru Tokio v rámci Tokyo Design Weeku proběhne výstava vybraných modelů současné produkce české firmy Mikov, jejíž historie sahá až do 18.stol.

V4 Documentary Film Festival

The V4 Documentary Film Festival is the final cultural event jointly organized by the countries of the Visegrad group /the Czech Republic, Poland, Hungary and Slovakia/ under the year-long presidency of the Czech Republic, which will end on 30 June 2016. The festival gives another unique possibility of learning about the culture of the Visegrad region, which is meant for anyone who has an interest and wishing to know more about the “heart of Europe” and its people. It also represents inspiring a playful reflection of life from various perspectives. Please join us on this four-day-event and enjoy the enriching stories of our time...

Výstava „Mucha and fantasies from the end of the century“ v Ósace

České centrum informuje: do 8.11 probíhá výstava Alfonse Muchy s názvem „Mucha and fantasies from the end of the century“ v muzeu Alphonse Mucha Museum Sakai (Ósaka).

Golem v Yokohama KAAT Theater

České centrum Tokio Vás zve na představení loutkového divadlo „Golem“, které proběhne ve spolupráci českých a japonských loutkářů od 5. 6 do 12. 6. 2016 v divadle KAAT v Yokohamě. Přestože Japonsko a Česká republika mají odlišné kultury, obě země se mohou pochlubit mimořádně bohatou tradicí loutkového divadla. Na představení na téma známé pověsti „Golem“ tentokrát čeští a japonští umělci vystoupí společně.

Výstava “Alfons Mucha“ - Výstava u příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017 a 10. výročí založení muzea “The National Art Center Tokyo”

Rok 2017 slaví 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Japonskem a Českou republikou. Výstava Slovanské epopeje v Tokiu se řadí mezi nejvýznamější kulturní události Roku české kultury. Alfons Mucha (1860-1939) se narodil na Moravě (nyní část České republiky). Mucha se stal díky své nadanosti na konci 19. a na počátku 20. století klíčovou postavou v hnutí Art Nouveau. Jeho jedinečný styl ovlivnil celou generaci malířů, grafiků a designérů. Monumentální cyklus, ke kterému by bylo těžké najít paralelu jinde ve světě, Slovanská epopej představuje cyklus dvaceti velkoformátových pláten (největší měřící více než 6 až 8 metrů) zobrazujících historii Slovanů. Mucha byl přesvědčen, že budoucnost všech národů závisí na znalosti své minulosti . Výstava Slovanské epopeje slaví svou světovou premiéru v Japonsku svou kolekcí unikátních 20ti děl, která jsou poprvé vystavena v jiné zemi než je Česká Republika, společně s 80ti dalšími úžasnými exponáty Alfonse Muchy. Prostřednictvím této výstavy japonská veřejnost bude mít jedinečnou příležitost se seznámit s Muchovými unikátními díly, zachycujícími dějiny a charakteristiku slovanské kultury.

Výstava: Czech-Japanese Contemporary Art Exchange Exhibition v Kjótu

Od 12.9. do 25.10. bude probíhat v tradičním japonském prostředí domu Zuiun-an v Kjótu výměnná výstava českého a japonského moderního výtvarného umění „Recollect, Gaze, Material in common“.

Česká kapela BOY na turné v Japonsku

Pětičlenná brněnská kapela punk-rockové hudby BOY bude na turné v Asii a zavítá i do Japonska. Bude vystupovat v 7 městech s japonskou skupinou HAT TRICKERS.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kalendář

Naši partneři