Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Golem v Yokohama KAAT Theater

České centrum Tokio Vás zve na představení loutkového divadlo „Golem“, které proběhne ve spolupráci českých a japonských loutkářů od 5. 6 do 12. 6. 2016 v divadle KAAT v Yokohamě. Přestože Japonsko a Česká republika mají odlišné kultury, obě země se mohou pochlubit mimořádně bohatou tradicí loutkového divadla. Na představení na téma známé pověsti „Golem“ tentokrát čeští a japonští umělci vystoupí společně.

Výstava “Alfons Mucha“ - Výstava u příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017 a 10. výročí založení muzea “The National Art Center Tokyo”

Rok 2017 slaví 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Japonskem a Českou republikou. Výstava Slovanské epopeje v Tokiu se řadí mezi nejvýznamější kulturní události Roku české kultury. Alfons Mucha (1860-1939) se narodil na Moravě (nyní část České republiky). Mucha se stal díky své nadanosti na konci 19. a na počátku 20. století klíčovou postavou v hnutí Art Nouveau. Jeho jedinečný styl ovlivnil celou generaci malířů, grafiků a designérů. Monumentální cyklus, ke kterému by bylo těžké najít paralelu jinde ve světě, Slovanská epopej představuje cyklus dvaceti velkoformátových pláten (největší měřící více než 6 až 8 metrů) zobrazujících historii Slovanů. Mucha byl přesvědčen, že budoucnost všech národů závisí na znalosti své minulosti . Výstava Slovanské epopeje slaví svou světovou premiéru v Japonsku svou kolekcí unikátních 20ti děl, která jsou poprvé vystavena v jiné zemi než je Česká Republika, společně s 80ti dalšími úžasnými exponáty Alfonse Muchy. Prostřednictvím této výstavy japonská veřejnost bude mít jedinečnou příležitost se seznámit s Muchovými unikátními díly, zachycujícími dějiny a charakteristiku slovanské kultury.

Výstava: Czech-Japanese Contemporary Art Exchange Exhibition v Kjótu

Od 12.9. do 25.10. bude probíhat v tradičním japonském prostředí domu Zuiun-an v Kjótu výměnná výstava českého a japonského moderního výtvarného umění „Recollect, Gaze, Material in common“.

Česká kapela BOY na turné v Japonsku

Pětičlenná brněnská kapela punk-rockové hudby BOY bude na turné v Asii a zavítá i do Japonska. Bude vystupovat v 7 městech s japonskou skupinou HAT TRICKERS.

Festival českých animovaných filmů „Svět české animace“ v Tokamachi Cinema Paradise v prefektuře Niigata

V rámci trienále současného umění „Echigo-Tsumari, Art Triennale 2015“ v prefektuře Niigata, kterého se účastní i česká výtvarnice Kateřina Šedá se koná filmový festival českých animovaných filmů „Svět české animace“.

Soutěž v interpretaci české hudby 2015

Ve dnech 10. - 11. listopadu proběhne již třináctý ročník "Soutěže v interpretaci české klasické hudby". Účastníci soutěže budou interpretovat skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Zdeňka Fibicha, Bohuslava Martinů a jiných českých autorů.

České filharmonie na turné po Japonsku - Podzim 2015

Česká filharmonie se od konce října do začátku listopadu 2015 zúčastní turné po Japonsku.

Státní opera Praha s operou La traviata Giuseppe Verdiho na turné po Japonsku

České centrum informuje: Od října 2015 bude Státní opera Praha na turné po Japonsku.

Český modrotisk „Violka“ bude vystaven na Mezinárodním módním veletrhu v Tokyo Big Sight

Český modrotisk pod značkou „Violka“ bude vystaven na mezinárodním módním veletrhu JFW-IFF od 22. do 24. července 2015 na výstavišti Tokyo Big Sight.

Výstava skupiny „NaPoli“ v Tokiu

Od 10.7. do 19.7. bude probíhat v galerii POPOTAME v Tokiu výstava české umělecké skupiny „NaPoli“.

Czech the cinema! "Líbánky"

České centrum Tokio Vás s radostí zve na filmový večer CZECH THE CINEMA, tentokrát na film “LÍBÁNKY“ režiséra Jana Hřebejka.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kalendář

Naši partneři