Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

CzechImage

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívá v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem je vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design.

Vzpomínka na Miloše Formana

České centrum Tokio si během tří večerů promítání a přednášek připomene režiséra Miloše Formana, který zesnul letos v dubnu ve věku 86 let. V rámci vzpomínkové akce budou uvedeny filmy "Hoří, má panenko" (4. 7.) a "Taking Off" (18. 7.). Kromě filmů chystáme také přednášku s filmovými ukázkami z Formanovy tvorby, která proběhne 12. 7.

MINI WONDERS - Česká hračka včera a dnes v Tokijském muzeu hraček

Po výstavě v Českém centru Tokio se české hračky pro velký zájem přesunují do tokijského muzea hraček ve čtvrti Šindžuku. Projekt je součástí programu věnovanému oslavám 100. výročí založení Československa.

Výstava Československá státnost 1918 a Pražské jaro 1968

Interaktivní výstava Českých center, která se věnuje letošním "osmičkovým" výročím. Na několika dotykových obrazovkách nabízí návštěvníkům přístup k množství obrazových materiálů, zvukových záznamů, videí a textů k oboum významným českým výročím. Výstava je v prostorách Českého centra přístupná až do konce tohoto roku.

Slavnostní koncert k závěru maďarského předsednictví V4

Koncert klasické hudby, který završí maďarské předsednictví Visegrádské skupiny v Japonsku za období 2017/2018.

Jan Vičar – Where, where are the tears of the world?

Výstava obrazů grafika Jana Vičara (1967) je od 27. června do 20. července k vidění ve výstavní síni Českého centra Tokio. Jan Vičar představuje široký výběr ze svého díla, včetně velkoformátových linorytů a obrazů inspirovaných bibliofilii HOLD, na které spolupracoval s americkou básnířkou Sally Ball. Více informací o autorovi najdete zde: www.janvicar.com

Koncert dechového tria Českého rozhlasu

Dechové trio ve složení Lukáš Pavlíček (hoboj), Lukáš Dittrich (klarinet) a Libor Soukal (fagot) zahraje převážně české skladby na koncertu klasické hudby na Velvyslanectví ČR v Tokiu.

Koncert Yamagata Symphony Orchestra pod taktovkou Radka Baboráka se světovou premiérou skladby Miloše Boka

Hornista a dirigent Radek Baborák se v dubnu tohoto roku stal hlavním hostujícím dirigentem Yamagata Symphony Orchestra, se kterým v červnu vystoupí na koncertech v Jamagatě a Ósace. Součástí koncertního programu je i světová premiéra skladby českého skladatele Miloše Boka „Symfonie E Dur- Apokalypsa v Kamenické stráni“ . Koncertu se zúčastní i skladatel Miloš Bok.

Výstava "Ty děti si pořád hrají / Dětská tematika v díle bratří Čapků" v Ashiya City Museum of Art and History

Výstava Galerie Středočeského kraje (GASK) prezentující tvorbu bratří Čapků věnovanou dětem, se v Japonsku poprvé konala v The Shoto Museum of Art v Tokiu. Po jejím úspěšném tokijském uvedení se přesunula do Ashiya City Museum of Art and History v prefektuře Hjógo, kde bude k vidění od 1. 7. do 9. 9. 2018.

Uvedení filmu Proces v japonských kinech (knižní předloha Franz Kafka, režie John Williams)

Film režiséra Johna Williamse „Proces“ (japonsky Šinpan), který vznikl podle stejnojmenného románu spisovatele Franze Kafky, bude od 30. června uveden v japonských kinech.

Výstava České hrady a zámky ve městě Macumoto

Výstava České hrady a zámky, která se v loňském roce konala ve městě Macue a následně také v Českém centru Tokio, je momentálně k vidění v Matsumoto city Museum of Art v prefektuře Nagano.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kalendář

Naši partneři