Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Česká literatura pro děti a mládež v Českém centru Tokio

Od 3. do 5. července bude v prostorách Českého centra Tokio probíhat prezentace české literatury pro děti a mládež. Do Tokia dorazí zástupci nakladatelství Albatros, které patří k nejstarším a největším z českých nakladatelství a přivezou sebou celou řadu dětských knih, včetně vybraných titulů menších nakladatelů. České centrum kromě toho představí také výběr ze současné české literatury pro děti a mládež 2017/2018 v rámci projektu „Nejlepší knihy dětem“.

Současná česká animace - 60. Zlín Film Festival: Pat a Mat a jiné animace

Webová platforma Dafilms nabízí ke zhlédnutí zdarma sérii pásem českých animovaných filmů. Celý projekt zahajuje pásmo animací ze zlínského filmového festivalu s názvem Pat a Mat a jiné animace.

Výstava „100 let českého designu“ v Kjótu

Od 26. 5. bude po dlouhé přestávce v provozu Národního muzea moderního umění v Kjótu konečně zahájena výstava 100 let českého designu. Celý termín výstavy se posunul a návštěvníci si tak mohou přijít prohlédnout to nejlepší z českého designu až do 5. července.

Malý pán na EU Film Days 2020

Vzhledem k probíhající pandemii viru Covid-19 se 18. ročník Evropského filmového festivalu EU Film Days přesouvá do online prostředí na platformu Aoyama Theatre. Letos bude uvedeno 21 snímků z 20 členských států EU a mezi nimi i loutkový animovaný film režiséra Radka Berana Malý Pán (2015).

Česká kaligrafie součástí 61. ročníku kaligrafické výstavy „Hatai“ v Tokiu

Účast tří českých umělců (Petra Vitásková, Jan Vašák, Jan Straka + Zdeněk Sklenář in memoriam) na výstavě japonské kaligrafie „Hatai“, pořádané Toyo Shodó Geijutsu Gakkai (Asociací orientálního kaligrafického umění) v galerii Hiltopia Art Square, Shinjuku.

Naše stopy – fotografická soutěž a výstava

Při příležitosti výročí 100 let od navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Japonskem připravilo České centrum Tokio ve spolupráci s Japonským informačním a kulturním centrem Velvyslanectví Japonska v České republice fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.

Pražské jaro exkluzivně u vás doma

Od 18. 5. 2020 nabízí síť českých center významný hudební festival on-line do celého světa

Ivana Šrámková: Beings - Toyama Glass Art Museum

Samostatná výstava celkem 80 sklářských uměleckých děl české sklářské sochařky Ivany Šrámkové pod názvem „Beings“ se až do 22. 9. 2020 koná v Toyama Glass Art Museum. Na výstavě je představena nejen její kolekce 43 soch ptáčků, ale i koníci a další sochy zvířat ze skla. Kromě motivu zvířat je možno vidět také například autorčinu nejnovější tvorbu či její díla ztvárňující lidské emoce.

Dividlo Jiřího Stivína

Česká centra nabízí ve svém pilotním projektu exkluzivní live-stream hudební revue Dividlo Jiřího Stivína. Hudebník, fotograf a filmař Jiří Stivín ve svém projektu Dividlo cituje ze známých obrazových kreací hvězdné elity českého i slovenského filmového a hudebního umění. Hudba a výtvarné umění je zde použito k neobvyklým improvizacím přímo na pódiu. Jde o one man show, kde nedílnou složkou celého představení je filmová projekce. Zazní barokní hudba, improvizace, jazz, šanson i mluvené slovo.

26. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje 26. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 27. června 2020.

Tiskové prohlášení Českých center k současné situaci

Česká centra v průběhu roku pořádají téměř 2000 akcí propagujících Českou republiku a její kulturu ve světě. Vzhledem k současné celosvětové situaci s šířením koronaviru dochází k postupnému rušení všech kulturních i dalších aktivit, což se pochopitelně dotýká i činnosti našich zahraničních poboček působících v 25 metropolích po celém světě.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři