Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výstava České hrady a zámky ve městě Matsumoto

Výstava České hrady a zámky, která se v loňském roce konala ve městě Matsue a následně také v Českém centru Tokio, bude k vidění v Matsumoto city Museum of Art v prefektuře Nagano.

Filmový cyklus 1918-2018: Kandidát

11. června bude v Českém centru promítnut slovenský snímek „Kandidát“, který byl oceněn na filmovém festivalu Slnko v sieti. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a bude ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně probíhat každý měsíc do konce letošního roku.

Koncert na počest hudebního festivalu "Pražské jaro"

České centrum ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tokiu pořádá koncert u příležitosti právě probíhajícího hudebního festivalu "Pražské jaro". Koncert je zároveň věnován památce v Japonsku velmi oblíbeného Smetanova kvarteta, jehož poslední člen, Milan Škampa zesnul letos v dubnu. Na koncertu zahraje japonský smyčcový kvartet pod vedením známé houslistky Juriko Kuronumy skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Literární sympozium V4

Literární sympozium, které v Japonsku pořádají státy Visegrádské skupiny – Česka, Maďarska, Slovenska a Polska. Veřejné čtení, rozbory a diskuze o literárních dílech jednotlivých zemí proběhne 8. června na půdě Tokijské univerzity.

Takao Ohta Photo Exhibition

Výstava fotografií japonského fotografa Takao Ohty na téma "Pražská architektura" v GARDE Gallery v Tokiu.

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble v Tokiu

Jeden z nejpopulárnějších českých umělců houslový virtuóz Pavel Šporcl vystoupí na začátku května s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble v Tokiu.

EU FILM DAYS 2018

Na 16. ročníku filmového festivalu EU Film Days v Japonsku bude uveden snímek „Alois Nebel“ režiséra Tomáše Luňáka. Film vznikl na základě komiksové předlohy spisovatele Jaroslava Rudiše a výtvarníka Jaromíra 99. Letos bude poprvé kromě Tokia a Kjóta probíhat EU Film days také v Hirošimě.

Filmový cyklus 1918-2018: Adéla ještě nevečeřela

České centrum Tokio bude 14. května v 19:00 promítat filmovou komedii režiséra Oldřicha Lipského, Adéla ještě nevečeřela. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a bude ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně probíhat každý měsíc do konce letošního roku.

MINI WONDERS - Česká hračka včera a dnes

23. května bude v Českém centru zahájena výstava MINI WONDERS, jejímž cílem je hravým způsobem seznámit malé i velké návštěvníky s českou hračkou, její historií, vývojem a současnými trendy. Projekt je součástí programu věnovanému oslavám 100. výročí založení Československa.

Výstava malíře Marka Slavíka - Paralelní Světy

Držitel japonské ceny RIN TERADA´S PRICE (Berliner Liste 2016) malíř Marek Slavík bude od 9. do 18. 5 v Českém centru vystavovat své abstraktní olejomalby.

Předpremiéra filmu Proces (knižní předloha Franz Kafka, režie John Williams)

V kinosále Velvyslanectví ČR v Tokiu se 26. dubna uskuteční předpremiéra filmu Proces (japonsky Šinpan) natočeného podle stejnojmenného románu Franze Kafky. Promítání proběhne za účasti režiséra filmu, Johna Williamse, který svůj snímek krátce uvede.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři