Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Česká literatura pro děti a mládež v Českém centru Tokio

Od 3. do 5. července bude v prostorách Českého centra Tokio probíhat prezentace české literatury pro děti a mládež. Do Tokia dorazí zástupci nakladatelství Albatros, které patří k nejstarším a největším z českých nakladatelství a přivezou sebou celou řadu dětských knih, včetně vybraných titulů menších nakladatelů. České centrum kromě toho představí také výběr ze současné české literatury pro děti a mládež 2017/2018 v rámci projektu „Nejlepší knihy dětem“.

Sympozium k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského

České centrum Tokio a japonský komeniolog Šin‘iči Sóma z Bukkyo University pořádají ve spolupráci s Českým klubem v Japonsku sympozium, které si v rámci 350. výročí úmrtí J. A. Komenského klade za cíl připomenout japonskému publiku tohoto významného českého teologa, filozofa, spisovatele a pedagoga.

Jarní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Od 1. 4. 2020 zahajuje České centrum Tokio další cyklus populárních kurzů českého jazyka. Zájemci se mohou hlásit do kurzů pro mírně pokročilé a výše.

B. M. Eliášová – Bouřlivé začátky česko-japonských diplomatických vztahů

Lukáš Bruna z Jissen Women’s University ve své přednášce přiblíží období vzniku diplomatických vztahů mezi Československem a Japonskem z pohledu spisovatelky a cestovatelky B. M. Eliášové, která v letech 1920-1921 zastávala roli koncipientky na nově založené československé ambasádě v Tokiu.

Slavnostní koncert při příležitosti 100 let výročí česko-japonských vztahů

Letos slaví Japonsko a Česká republika 100 let od navázání vzájemných diplomatických vztahů. Při příležitosti tohoto výročí se v pátek 7. února v Tokiu uskuteční slavnostní koncert klasické hudby.

Moc bezmocných Václava Havla v pořadu televize NHK „Slavná kniha ve sto minutách“

Jako hlavní téma oblíbeného pořadu japonské televize NHK „Slavná kniha ve sto minutách“ bude během měsíce února esej Václava Havla Moc bezmocných. Čtyřdílným pořadem provází bohemista Ken'iči Abe z Tokijské univerzity, který je autorem japonského překladu této Havlovy stěžejní eseje.

Česká republika a Japonsko, 100 let diplomatických a kulturních vztahů

České centrum Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku pořádá v rámci 100. výročí od zahájení diplomatických vztahů s Japonskem přednášku Mgr. Petra Pavelce Ph. D. z Národního památkového ústavu na téma počátky česko-japonských diplomatických a kulturních vztahů, jejich rozvoj do konce 30. let 20. století a další vývoj od 60. let do současnosti.

Uvedení knihy Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel

14. února bude v galerii Českého centra Tokio uvedena publikace „Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel“. Kniha skrze záznamy vzpomínek sedmi bývalých spolupracovníků A. Raymonda přibližuje čtenářům život a poválečné dílo tohoto významného architekta českého původu.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2020

Letos v únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v předchozích letech budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Cílem projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ je bourat předsudky o takto nemocných dětech, které dosud ve společnosti přetrvávají.

Zimní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Zimní kurzy češtiny v Českém centru začínají v lednu 2020. Populární jazykové kurzy otevíráme jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty. Výuka probíhá v Českém centru Tokio vždy od 19:00 do 20:30.

Přednáška: Poetické konstanty Bohumila Hrabala – Od autora v množném čísle k syntetizující definici

10. ledna se v Českém centru Tokio koná přednáška doc. Jakuba Češky, Ph.D. z fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy. Tématem přednášky je Bohumil Hrabal a jeho dílo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři