Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

MINI WONDERS - Česká hračka včera a dnes v Tokijském muzeu hraček

Po výstavě v Českém centru Tokio se české hračky pro velký zájem přesunují do tokijského muzea hraček ve čtvrti Šindžuku. Projekt je součástí programu věnovanému oslavám 100. výročí založení Československa.

Výstava Československá státnost 1918 a Pražské jaro 1968

Interaktivní výstava, která se věnuje letošním "osmičkovým" výročím.

Slavnostní koncert k závěru maďarského předsednictví V4

Koncert klasické hudby, který završí maďarské předsednictví Visegrádské skupiny v Japonsku za období 2017/2018.

Jan Vičar – Where, where are the tears of the world?

Výstava obrazů grafika Jana Vičara (1967) bude od 27. června do 20. července k vidění ve výstavní síni Českého centra Tokio. Jan Vičar představí široký výběr ze svého díla, včetně velkoformátových linorytů a obrazů inspirovaných bibliofilii HOLD, na které spolupracoval s americkou básnířkou Sally Ball. Více informací o autorovi najdete zde: www.janvicar.com

Koncert dechového tria Českého rozhlasu

Dechové trio ve složení Lukáš Pavlíček (hoboj), Lukáš Dittrich (klarinet) a Libor Soukal (fagot) zahraje převážně české skladby na koncertu klasické hudby na Velvyslanectví ČR v Tokiu.

Koncert Yamagata Symphony Orchestra pod taktovkou Radka Baboráka se světovou premiérou skladby Miloše Boka

Hornista a dirigent Radek Baborák se v dubnu tohoto roku stal hlavním hostujícím dirigentem Yamagata Symphony Orchestra, se kterým v červnu vystoupí na koncertech v Jamagatě a Ósace. Součástí koncertního programu je i světová premiéra skladby českého skladatele Miloše Boka „Symfonie E Dur- Apokalypsa v Kamenické stráni“ . Koncertu se zúčastní i skladatel Miloš Bok.

Výstava "Ty děti si pořád hrají / Dětská tematika v díle bratří Čapků" v Ashiya City Museum of Art and History

Výstava Galerie Středočeského kraje (GASK) prezentující tvorbu bratří Čapků věnovanou dětem, se v Japonsku poprvé konala v The Shoto Museum of Art v Tokiu. Po jejím úspěšném tokijském uvedení následuje přesun do Ashiya City Museum of Art and History v prefektuře Hjógo, kde bude k vidění od 1. 7. do 9. 9. 2018.

Výstava České hrady a zámky ve městě Matsumoto

Výstava České hrady a zámky, která se v loňském roce konala ve městě Matsue a následně také v Českém centru Tokio, bude k vidění v Matsumoto city Museum of Art v prefektuře Nagano.

Filmový cyklus 1918-2018: Kandidát

11. června bude v Českém centru promítnut slovenský snímek „Kandidát“, který byl oceněn na filmovém festivalu Slnko v sieti. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a bude ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně probíhat každý měsíc do konce letošního roku.

Koncert na počest hudebního festivalu "Pražské jaro"

České centrum ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tokiu pořádá koncert u příležitosti právě probíhajícího hudebního festivalu "Pražské jaro". Koncert je zároveň věnován památce v Japonsku velmi oblíbeného Smetanova kvarteta, jehož poslední člen, Milan Škampa zesnul letos v dubnu. Na koncertu zahraje japonský smyčcový kvartet pod vedením známé houslistky Juriko Kuronumy skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Literární sympozium V4

Literární sympozium, které v Japonsku pořádají státy Visegrádské skupiny – Česka, Maďarska, Slovenska a Polska. Veřejné čtení, rozbory a diskuze o literárních dílech jednotlivých zemí proběhne 8. června na půdě Tokijské univerzity.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář

Naši partneři