Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2020 - 30.11.2020

Naše stopy – fotografická soutěž a výstava

Při příležitosti výročí 100 let od navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Japonskem připravilo České centrum Tokio ve spolupráci s Japonským informačním a kulturním centrem Velvyslanectví Japonska v České republice fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.

 

Cílem soutěže je připomenout si stoletou historii česko-japonských vztahů formou fotografické soutěže, která nabídne pohled obyvatel obou zemí na jejich vzájemné kulturní vazby.

Projekt mapuje stopy, které Češi a česká kultura zanechala v Japonsku. Může se jednat o zachycení konkrétních stop jako je umění, architektura, jídlo či lidé, ale zadání lze chápat i abstraktně a soutěžící se tak mohou zaměřit na stopy, které nejsou na první pohled zřejmé a k jejich odhalení je potřeba notná dávka umu či kreativity.

Do projektu se může zapojit kdokoliv bez ohledu na národnost, věk či zkušenosti s fotografií. Projekt cílí na širokou veřejnost, to znamená, že fotografie nemusí být nutně umělecká, důležité je splnění tématu – zachycení českých stop v Japonsku. Cení se také originalita a vtip.

Vybrané fotografie budou prezentovány na SNS a následně představeny na plánované výstavě v galerii Českého centra Tokio a v prostorách Japonského informačního a kulturního centra Velvyslanectví Japonska v ČR.

Organizátor: České centrum Tokio
Spoluorganizátor:
Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice, Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Sponzor:
Nikon Česká republika, Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o., ZONER L.L.C., Tilak(BARRIO Co., Ltd.)
Partner:
FotoVideo, FotoŠkoda
Uzávěrka pro zaslání soutěžních fotografii:
31. 10. 2020 30. 11. 2020

Konkrétní informace a podmínky pro účast v soutěži najdete v PDF souboru na odkaze níže.
Download(PDF)

Přihlášku do soutěže si pak můžete stáhnout zde:
Download(docx)

Ocenění

  • Budou oceněny fotografie na 1., 2. a 3. místě, a případně i jedna v rámci zvláštní ceny.
  • Autor snímku, který se umístí na 1. místě, obdrží hlavní cenu - zpáteční letenku Tokio-Praha.
  • Autoři snímků na 2. a 3. místě rovněž obdrží ceny (později bude upřesněno).

Jelikož se jedná o česko-japonskou soutěž, japonskou verzi stejné soutěže pořádá souběžně i Japonské informační a kulturní centrum v Praze. Téma japonské verze je opačné, tedy „japonské stopy v České republice“. Pro více informací navštivte stránky Japonského informačního a kulturního centra - https://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/100/?menu=7

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 15.5.2020
Do: 30.11.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala