Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2019 - 5.11.2019

Mezinárodní filmový festival pro děti Kineko

Od 1. do 5. listopadu bude ve čtvrti Setagaya v Tokiu probíhat mezinárodní filmový festival pro děti Kineko. Na pozvání pořadatelů se festivalu zúčastní také Markéta Pašmová, umělecká ředitelka Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Součástí doprovodného programu je i ukázka českého loutkového divadla nebo workshop výroby letadel Pavla Bednáře.

 

Kdy: 1.-5. listopadu 2019
Kde:  iTSCOM STUDIO & HALL, Futako Tamagawa Rise Shopping Center, Tokyo, Setagaya City 14

Během pěti dní se bude promítat přes 50 snímků z 24 zemí, mezi nimiž nechybí Česká republika, Japonsko, Anglie, ale také například Argentina, Katar či Indie.

Z českých snímků se japonskému publiku představí animovaný snímek Pod mrakem Filipa Diviaka z Ateliéru animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a snímek The Kite animátora a absolventa pražské Filmové a televizní fakulty múzických umění Martina Smatany.

Organizátoři festivalu Kineko si za svůj vzor kladou Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně a úzce s tímto nejstarším a největším dětským filmovým festivalem spolupracují. Letos do Tokia jakožto čestného hosta pozvali uměleckou ředitelku zlínského festivalu, Markétu Pášmovou.

Festival kromě promítání nabízí také široký doprovodný program. V areálu budou mít návštěvníci možnost účastnit se nejrůznějších workshopů, shlédnout venkovní představení či si nakoupit drobné suvenýry. Součástí doprovodného programu bude i v Japonsku žijící český umělec, Pavel Bednář, který si připravil workshop výroby letadel pro děti a uvede také představení loutkového divadla.

3. a 4. listopadu bude mít v areálu festivalu svůj stánek i České centrum Tokio.

Bližší informace a prodej lístků naleznete zde: http://kineko.tokyo/

 

 

Místo konání:

東京・二子玉川

Datum:

Od: 1.11.2019
Do: 5.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala