Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2019 19:00

Kytarový koncert Vladislava Bláhy věnovaný 30. výročí sametové revoluce

Vladislav Bláha, jediný český kytarista, který měl svůj recitál v Carnegie Hall v New Yorku, zahraje večer 26. dubna na slavnostním koncertu Českého centra Tokio.

Světově uznávaný klasický kytarista Vladislav Bláha vystoupí na koncertu Českého centra Tokio. Koncert je pořádán v rámci výročí 30. let od sametové revoluce a program vedle dalších skladeb obsahuje převážně skladby českých skladatelů – Leoše Janáčka (Sýček neodletěl, Čekám tě), Jaroslava Ježka (Bugatti step), Štěpána Raka (Elegie, Hora) a i třeba Suitu Moraviana na moravské lidové písně, kterou českému kytaristovi věnoval významný anglický skladatel John W. Duarte.                               

Kdy: 26. dubna v 19:00
Kde: České centrum Tokio (Reprezentační sál Velvyslanectví ČR v Tokiu) http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/

Vstupné zdarma.
Zájemce o účast prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet účastníků.

Kromě koncertu v Českém centru Tokio se Vladislav Bláha v roli odborného porotce zúčastní také mezinárodní kytarové soutěže J. S. Bacha, která proběhne 28. dubna ve Friend Hall v tokijské čtvrti Edogawa. 

Vladislav Bláha:

Bláha absolvoval studium na Konzervatoři Brno a VŠ studium na Hochschule f. Musik F.Liszt ve Weimaru v Německu, doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě a habilitoval na docenta JAMU. Své interpretační umění zdokonalil na stážích u významných osobností: J. W. Duarte, Londýn, G. Crosskey na Royal Northern College v Anglii, C. Cotsiolis  a A. Carlevaro.   

Vladislav Bláha je docentem JAMU, pedagogem Konzervatoře Brno a externím pedagogem Univerzity Guanajuato, Mexiko. Vede mistrovské kursy na univerzitách a hudebních školách v USA (10x), v Mexiku (10 x), v Rakousku, v Německu a na řadě festivalů. Je ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu BRNO a předsedou České kytarové společnosti. Je zván do mezinárodních porot prestižních soutěží (Benicasim, Mottola, Gorizia, Tychy,…). Vede edice kytarových not v Německu a v USA.

28 skladatelů z 16 zemí mu věnovalo skladby, např.: J. W. Duarte, J. Morel, J. Cardosso, N. Koshkin, F. Kleynjans, A. Tučapský, M. Štědroň, M. Tesař ad. Jeho repertoár obsahuje skladby všech epoch včetně koncertů pro kytaru a orchestr J. Rodriga, M. M. Ponceho, A. Vivaldiho, K. Kohouta, A. Tučapského

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

26.4.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala