Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.8.2019

Křest knihy YOUNG AMERICAN Marie Tomanové v Tokiu

23. srpna proběhne v knihkupectví DAIKANYAMA T-SITE v Tokiu křest knihy YOUNG AMERICAN české umělkyně a fotografky Marie Tomanové a amerického historika umění Thomase Beachdela. Následně se bude 29. srpna v Českém centru Tokio konat beseda s oběma autory, kterou doplní promítání několika tematických videí.

 

Fotografka Marie Tomanová pokřtí v Tokiu japonské vydání své sbírky fotografií Young American, kterou vytvořila společně s americkým historikem umění Thomasem Beachdelem. Samotný křest knihy se bude konat v Daikanyama T-Site a jako doprovodná akce proběhne beseda s oběma autory také v Českém centru Tokio.

Marie Tomanová
Marie Tomanová momentálně žije a pracuje v New Yorku, kde také vytvořila svoji první monografii s názvem Young American. Její fotografie zachycují současnou mladou generaci Američanů a prezentují Ameriku, konkrétně pak New York, jako místo, kde se stále daří svobodě, naději a touze po individualitě.

Young American
Young American ukazuje Newyorskou mládež v celé její komplexnosti a rozmanitosti. Jedná se o výpověď generace, která se nebojí přepisovat hranice genderu, měnit společenské normy či ptát se po významu identity jednotlivce.  

Kdy a kde:

23. 8. DAIKANYAMA T-SITE – křest knihy (https://store.tsite.jp/daikanyama/english/)
29. 8. Beseda s autory v Českém centru Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/)

Zájemce o účast na besedě v Českém centru Tokio prosíme o registraci na e-mailové adrese cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet účastníků.

 

 

 

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

29.8.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala