Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.10.2008 - 3.11.2008

KŘEHKÝ NA TOKYO DESIGNERS WEEK 2008

Výběr toho nejlepšího z českého desingu drobných předmětů především ze skla a porcelánu se představí na venue 100% DESIGN TOKYO v rámci nejvýznamnější akce svého druhu v Asii TOKYO DESIGNERS WEEK 2008.

Projekt firmy Profil Media, která je autorem několika významných akcí na poli užitého umění a designu v ČR (např. Designblok nebo Czech Grand Design), nazvaný Křehký, se po mnoha úspěších doma i v zahraničí (např. milánský veletrh designu Zona Tortona nebo ICFF v New Yorku, kde byl oceněn prestižní novinářskou cenou) a obohacen o nejnovější přírůstky přemístil na venue 100% DESIGN TOKYO. Ve snově bílé krajině Krkonoš s přesahem do Máchova jezera představuje vynikající práce designérů Alfreda Häberliho, Bořka Šípka, Ronyho Plesla, Jiřího Pelcla, Maxima Velčovského (studio QUBUS), Michala Froňka a Jana Němečka (studio Olgoj Chorchoj) a dalších. V Japonsku má svou premiéru.

 

Podobně jako v minulém roce je symbolem TOKYO DESIGNERS WEEKu obří knoflík navržený světoznámým designérem Michaelem Youngem, který také na 100% DESIGNu TOKYO prezentuje svou spučasnou tvorbu.

 

V samostatném pavilonu jsou také představeny práce japonských studentů designu (100% futures) a další plocha je vyčleněna prezentaci BLICKFANG, které se v minulém roce velmi úspěšně účastnil projekt CRAFTSMENSHIPFOREVER, představený také v Českém centru Tokio. Na výstavišti je také možné vidět retrospektivu toho nejlepšího z designu židlí a nábitku, to vše doplněno autorskými kusy osvětlení japonských designérů (100% chairs and lights).

 

100% DESIGN TOKYO je součástí největší přehlídky světoévého designu, která se v Tokiu každoročně koná pod názven TOKYO DESIGNERS WEEK a celé město skutečně žije designem.

 

Pro bližší informace doporučujeme stránky http://www.100percentdesign.jp.

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 30.10.2008
Do: 3.11.2008

Organizátor:

Profil Media, ZÚ Tokio, MPaO, CzechTrade


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala