Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.8.2016 19:00

Klavírní koncert Martina Karlíčka

České centrum Tokio si dovoluje Vás pozvat na klavírní koncert Martina Karlíčka, který se bude konat dne 1. srpna ve velkém sále Velvyslanectví České republiky v Tokiu. Na programu budou skladby L. Janáčka a F. Liszta.

 

 

Datum: 1.8.2016 od 19 hodin (vstup od 18:30)

Místo: Velvyslanectví České republiky v Tokiu (2-16-14, Hiroo, Shibuya-ku, Tokio)

Vstupné: Zdarma

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

Program

F. Liszt (1811-1886): Invocation

                                    Ave Maria

                                    Bénédiction de Dieu dans la solitude

                                    Funerailles

 

-------------------------------------přestávka ----------------------------------

 

L. Janáček (1854-1928): Po zarostlém chodníčku /On an Overgrown Path Book 2

  1. Andante
  2. Allegretto – Presto
  3. Vivo
  4. Più mosso
  5. Allegro

 

E. Schütt (1856-1933): Koncertní parafráze na motivy Modrého Dunaje J. Strausse / Concert Paraphrase on J. Strauss' Blue Danube Waltz Motives

 


Martin Karlíček

 

Český klavírista Dr. Martin Karlíček v současné době vyučuje hře na klavír na McGill University (Schulich School of Music) v kanadském Montrealu a koncertuje jako sólista a komorní hráč. Jeho klavírní interpretace byla popsána jako “inspirující, bohatá, procítěná, stylová a uchvacující, precizní, jiskřivá, brilantní, úžasně barevná a vždy plná fantazie. Jeho velmi impozantní ovládání nástroje je vždy v roli zcela přirozené opory hudebního výrazu.” Jeho koncerty, kurzy a přednášky se pravidelně konají v České Republice, Německu, Kanadě, U.S.A. a Japonsku.

Vedle reputace dynamického propagátora české hudby, Karlíčkův široký sólový a komorní repertoár zahrnuje skladby staré a současné hudby. V roce 2004 Martin Karlíček světově premiéroval klavírní koncert Déviations Félixe Frédérica Barila a v roce 2005 Las siete Vidas de un Gato Martina Matalona jako severo-americkou premiéru pod taktovkou Denyse Boulianea. V roce 2008 založil spolu se svojí manželkou, japonskou houslistkou Manou Shiraishi, Duo Ventapane, které ihned vyrazilo na turné po Evropě a Japonsku: “Duo Ventapane je událost, která se musí zažít…”

 

Martin Karlíček je držitelem mnoha interpretačních cen, jmenovitě Ceny Bedřicha Smetany, Franze Liszta, Bély Bartóka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a také Ceny za nejlepší provedení České soudobé skladby a Ceny klavírního doprovazeče.

 

Martin Karlíček studoval na Akademii múzických umění v Praze (BA, MA), Academy of the Arts v holandském Utrechtu a na McGill University v Kanadě (M.Mus, D.Mus).

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

1.8.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala