Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2019 - 24.11.2019

Festival cizích jazyků na TUFS

Tokijská univerzita cizích jazyků (TUFS) pořádá od 20. do 24. listopadu Festival cizích jazyků, kde budou studenti představovat návštěvníkům kulturu, gastronomii a zvyky jednotlivých zemí světa včetně České republiky.

 

 

Tokijská univerzita cizích jazyků je jediná japonská univerzita, kde mají studenti možnost vybrat si jednooborové studium bohemistiky. Proto ani letos nebude na festivalu chybět český stánek, kde budou budoucí bohemisté nabízet české pivo či ochutnávku typické české kuchyně. Studenti druhého ročníku si připravili divadelní představení na motivy filmu Dívka na koštěti, které kompletně zahrají v češtině.

Festivalu cizích jazyků na TUFS je známý pro svou dlouhou tradici, letos se totiž koná již 97. ročník. Český stánek i divadelní představení k festivalu neodmyslitelně patří – například minulý rok si studenti nazkoušeli divadelní hru Karla Čapka R.U.R a ve svém stánku nabízeli jablečný štrůdl.

Kdy: 20. až 24. listopadu 2019
Kde: Tokyo University of Foreign Studies, Fuchu campus (http://www.tufs.ac.jp/english/abouttufs/contactus/access.html)

 

Divadlo Dívka na koštěti (anotace, kterou pro své divadelní představení připravili studenti 2. ročníku bohemistiky na TUFS)

Datum představení: 21. listopadu v 12:40

Místo:Tokyo University of Foreign Studies, Fuchu campus, Prometheus Hall

Saxana je mladá čarodějnice, která studuje v čarodějnické škole. Když jednoho dne zůstane po škole na 300 let kvůli své neznalosti, najde za pomoci školníka, upíra ve výslužbě, kouzlo, které ji umožní se na čtyřicet čtyři hodin přenést do světa lidí. Zamiluje se do Honzy, a proto se do pohádkové říše nechce vrátit. Od návratu ji může zachránit jen vypití odvaru z babského ucha, které usilovně hledá. Udělá ve světě lidí svými kouzly mnoho zmatků, a jak to dopadne, za chvíli uvidíte!

Místo konání:

東京外国語大学 府中キャンパス

Datum:

Od: 20.11.2019
Do: 24.11.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala