Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2018 - 31.12.2018

Uvedení filmu Proces v japonských kinech (knižní předloha Franz Kafka, režie John Williams)

Film režiséra Johna Williamse „Proces“ (japonsky Šinpan), který vznikl podle stejnojmenného románu spisovatele Franze Kafky, bude od 30. června uveden v japonských kinech.

Dílo Franze Kafky je ve světě dobře známé a i v Japonsku se těší značné popularitě. V Tokiu žijící britský režisér John Williams využil Kafkova románu Proces jakožto předlohy ke svému novému filmu. Film věrně kopíruje děj knihy – jedná se o příběh zaměstnance banky, pana K., který je obžalován z jemu neznámého zločinu a následně souzen v absurdním procesu. Děj filmu byl sice zasazen do Tokia, ale tíživá atmosféra nemilosrdné byrokracie, která i přes nesmyslnost celé situace dokáže efektivně zničit lidský život, zůstává.

Režisér, producent a scénárista, John Williams se narodil v Británii, ale od roku 1988 žije v Japonsku. Debutoval filmem  Firefly Dreams v roce 2001 a během své kariéry obdržel několik cen ze světových filmových festivalů, namátkou je možné jmenovat Velkou cenu Mezinárodního filmového festivalu na Hawaii ale také cenu NETPAC pro nejlepší asijský snímek na Filmovém festivalu v Karlových Varech. Film Proces je režisérovým čtvrtým celovečerním snímkem.

30. června proběhne premiéra filmu v kině Euro Space v Tokiu a následně bude Proces uveden v kinech po celém Japonsku.

Webová stránka filmu: www.shinpan-film.com
Facebook
 @shinpan.film
Twiter
@shinpan_film

Místo konání:

Datum:

Od: 30.6.2018
Do: 31.12.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala