Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2018 13:30

Předpremiéra filmu Proces (knižní předloha Franz Kafka, režie John Williams)

V kinosále Velvyslanectví ČR v Tokiu se 26. dubna uskuteční předpremiéra filmu Proces (japonsky Šinpan) natočeného podle stejnojmenného románu Franze Kafky. Promítání proběhne za účasti režiséra filmu, Johna Williamse, který svůj snímek krátce uvede.

Kdy: 26. dubna v 14:00 13:30
Kde: Kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Vstupné zdarma (zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte své jméno a počet účastníků).
Film bude uveden v japonském znění bez titulků.


Dílo Franze Kafky je ve světě dobře známé a i v Japonsku se těší značné popularitě. V Tokiu žijící britský režisér John Williams využil Kafkova románu Proces jakožto předlohy ke svému novému filmu. Film věrně kopíruje děj knihy – jedná se o příběh zaměstnance banky, pana K., který je obžalován z neznámého zločinu a následně souzen v nepochopitelném procesu. Děj filmu byl sice zasazen do Tokia, ale tíživá atmosféra nemilosrdné byrokracie, která i přes absurdnost celé situace dokáže efektivně zničit lidský život, zůstává.

Režisér, producent a scénárista, John Williams se narodil v Británii, ale od roku 1988 žije v Japonsku. Debutoval filmem  Firefly Dreams v roce 2001 a během své kariéry obdržel několik cen ze světových filmových festivalů, namátkou je možné jmenovat Velkou cenu Mezinárodního filmového festivalu na Hawaii ale také cenu NETPAC pro nejlepší asijský snímek na Filmovém festivalu v Karlových Varech. Film Proces je režisérovým čtvrtým celovečerním snímkem.

Oficiální uvedení filmu v japonských kinech je plánováno na měsíc červen.

Web: www.shinpan-film.com
Facebook: @shinpan.film
Twiter: @shinpan_film

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

26.4.2018 13:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala