Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.4.2020 - 31.7.2020

Tiskové prohlášení Českých center k současné situaci

Česká centra v průběhu roku pořádají téměř 2000 akcí propagujících Českou republiku a její kulturu ve světě. Vzhledem k současné celosvětové situaci s šířením koronaviru dochází k postupnému rušení všech kulturních i dalších aktivit, což se pochopitelně dotýká i činnosti našich zahraničních poboček působících v 25 metropolích po celém světě.

 

Všechna nařízení a restrikce v rámci jednotlivých zemí plně respektujeme a hledáme cesty, jak pomocí české kultury přispět k šíření nejen dobrého jména naší země, ale také k šíření příjemných zážitků a pozitivní nálady. Zaměřili jsme se proto na zprostředkování kulturních zážitků a projektů do světa prostřednictvím on-line sítí. První vlaštovkou bylo např. on-line vystoupení Cirk La Putyka s představením „Memories of Fools“, které jsme sdíleli do 16-ti světových metropolí prostřednictvím našich sociálních sítí.

Vedle toho rozšiřujeme spolupráci s Radio Prague International, které má připraveny on-line projekty např. na podporu české literatury „České knihy, které musíte znát“. Spolupracujeme s festivalem dokumentárních filmů o lidských právech „Jeden svět“, sdílíme koncerty vážné hudby z Brna a Olomouce a jsme připraveni pustit do světa další a další virtuální kulturní projekty.

„Velmi nás těší, že čeští umělci takto aktivně a kreativně přistoupili k celé situaci a rozhodně budeme jejich nápady a výstupy v zahraničí on-line cestou prezentovat do té doby, než se budeme moci opět vrátit k běžné činnosti. Lze dokonce očekávat, že se nám virtuální forma natolik osvědčí, že se stane nedílnou součástí naší činnosti i v budoucnu,“ uvedl generální ředitel Českých center Ondřej Černý.

Máte-li on-line projekt, vhodný k prezentaci v zahraničí, napište nám na komunikace@czech.cz, obratem se s Vámi spojíme.

Informace o aktuálních termínech a rušení programů v zahraničí sledujte na stránkách jednotlivých českých center zde: http://www.czechcentres.cz/o-nas/sit-cc/.

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook: Česká centra/Czech Centres (#CzechCultureToTheWorld, #CzechCentres)
Instagram: @ceskacentra (#CzechCultureToTheWorld, #CzechCentres)

Aktivity Českého centra Tokio pak najdete na těchto sociálních sítích:
Facebook: Czech Centre Tokyo
Instagram: @czechcentretokyo #ceskecentrumtokio
Pinterest: CzechCenterTokyo
Youtube: Czech Centre Tokyo

 

 

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 1.4.2020
Do: 31.7.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala