Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2012

Jiří Trnka: Sen noci svatojánské (1959, Československo, 76 minut)

České centrum Tokio si dovoluje pozvat vážené příznivce české kinematografie na další, již 31. projekci v rámci úspěšného cyklu filmových večerů CZECH THE CINEMA, na jeden z nejúspěšnějších animovaných loutkových filmů režiséra Jiřího Trnky Sen noci svatojánské (1959, 76 min), adaptace stejnojmenné Shakespearovy hry. Sen noci svatojánské je umocněn strhující hudbou Václava Trojana a natočen jako první animovaný film na světě širokoúhlým systémem CinemaScope.

 

Jiří Trnka: Sen noci svatojánské  (1959, Československo, 76 minut)

České centrum Tokio si dovoluje pozvat vážené příznivce české kinematografie na další, již 31. projekci v rámci úspěšného cyklu filmových večerů CZECH THE CINEMA, na jeden z nejúspěšnějších animovaných loutkových filmů režiséra Jiřího Trnky Sen noci svatojánské (1959, 76 min), adaptace stejnojmenné Shakespearovy hry. Sen noci svatojánské je umocněn strhující hudbou Václava Trojana a natočen jako první animovaný film na světě širokoúhlým systémem CinemaScope.

Jméno Jiřího Trnky je nejen v Japonsku pojmem, který si nežádá dalších slov. V České republice se ale stále málo ví, jak velkému zájmu se v Japonsku česká animovaná tvorba těší. Pro několik generací animátorů a tvůrců animovaných filmů v Japonsku znamená Trnka vůbec nejvyšší uměleckou a technickou metu. Ostatně, také v Japonsku má Jiří Trnka dlouhou řadu obdivovatelů. Trnkova tvorba ovlivnila několik významných japonských režisérů, zejména Kihačiróa Kawamota (1925-2010), který se v roce 1963 přímo u Jiřího Trnky učil filmařskému řemeslu. České centrum Tokio tohoto významného japonského režiséra přivítalo na své půdě již 9. listopadu 2007. V diskusi s ředitelem Českého centra Tokio Petrem Holým hovořil Kihačiró Kawamoto o době svého působení u Jiřího Trnky.         Žádáme vážené diváky o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

Projekce bude zahájena v 19.30, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 19.00 do 19.40. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

18.4.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala