Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.11.2010

CZECH THE CINEMA: CESTA DO PRAVĚKU

Jeden z nejznámějších filmů režiséra a výtvarníka, jednoho ze zakladatelů českého animovaného filmu Karla Zemana, uváděný u příležitosti 100. výročí režisérova narození.

 

V dlouhém kombinovaném snímku, barevném fantasticko-naučném filmu CESTA DO PRAVĚKU zpracoval Karel Zeman populárně vědecké téma o vývojových obdobích Země, jež rozehrál v dobrodružném příběhu čtyř chlapců, kteří zažijí neuvěřitelný výlet do historie Země - na loďce chlapci cestují časem a dostanou se až do ekosystémů doby ledové, Třetihor, Druhohor, Carbonu a Siluru.

 

Předlohou pro loutky pravěkých zvířat byly vědecké kresby malíře Zdeňka Buriana, které vytvořil ve spolupráci s předním českým paleontologem prof. Josefem Augustou. Filmové exteriéry byly natočeny v přírodním parku Strážnické Pomoraví, u řeky Moravy u Bzence, na místě zvaném Osypané břehy.

 

Film byl oceněn jako nejlepší dětský film v Benátkách a na festivalu v Manheimu získal Cenu kritiky a v Československu státní cenu. Ve stejné době byl s velkým úspěchem uváděn také v Japonsku a mohl ovlivnit současně vznikající filmovou řadu o ničivém monstru Godzilla.

 

Žádáme vážené diváky o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

Projekce bude zahájena v 19.30, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 19.00 do 19.40. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

 

Film CESTA DO PRAVĚKU bude promítán v češtině s japonskými titulky.

 

Cesta do pravěku


Dobrodružný / Fantasy / Rodinný 
Československo, 1955, 93 min


Režie: Karel Zeman
Hrají: Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták, Bedřich šetena

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

24.11.2010

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala