Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2019 18:30

ArtTalk: Tetsuo Mizù, Pavel Bednář, Daiki Santo

V rámci výstavy „My dva – Česko x Japonsko“ proběhne 18. dubna v Českém centru Tokio diskuzní večer s oběma zastoupenými umělci, které doplní jejich učitel a významný japonský malíř Tetsuo Mizú.

 

 

Daiki Santo a Pavel Bednář si v rámci právě probíhající výstavy My dva - Česko x Japonskpozvali do České centra svého mentora a významného japonského malíře, Tetsuo Mizú. Společně budou diskutovat o významu umění a jeho roli v moderní společnosti.

Tetsuo Mizù

Mizù od počátku 80. let 20. století používá ve své tvorbě design mezinárodních námořních signálních vlajek, tzv. Flag series. Strávil několik let v Itálii, Francii a Španělsku a vystavoval díla napříč celou Evropou. Dostal zvláštní cenu na First Representational Art Concours v Anziu a v roce 1987 instaloval vitráže v kostele sv. Anny v Lavinu v Římě. V roce 1989 byl pozván na společnou výstavu s Chagallem, Dalím, Picassem, Meloisem (Barcelona, Španělsko). V roce 1990 vystavuje své obrazy společně s dílem Salvadora Dalího (Beaune, Francie), čímž ukázal, jak vysoce je ceněný v Evropě. Jeho matná a plná textura rozdělená jemnou linkou reprezentuje moderní abstrakci. Jeho díla jsou představována na uměleckých veletrzích jako jsou např. Art Basel (Basilej, Švýcarsko), FIAC (Paříž, Francie), Art Rio (Rio de Janeiro, Brazílie) a mnoho dalších.

Kdy: 18. dubna 2019 v 18:30
Kde: České centrum Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)

Zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet účastníků.

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

18.4.2019 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala