Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

V Českém centru Tokio byla zahájena výstava fotografií „SAMETOVÁ REVOLUCE > 1989“

Tisková zpráva k zahájení výstavy kurátorky Dany Kyndrové „SAMETOVÁ REVOLUCE > 1989“

CZECH INNOVATION EXPO v Japonsku – „neviditelná výstava“ se představí v renomovaném tokijském muzeu Miraikan

Interaktivní výstava mapující historii českých inovací, kterou připravila Česká centra k 100. výročí vzniku republiky, se od 12. prosince představí v prestižním tokijském muzeu Miraikan (National Museum of Emerging Science and Innovation).

JAROSLAV RUDIŠ HOSTEM DRUHÉHO ROČNÍKU EVROPSKÉHO LITERÁRNÍHO FESTIVALU V TOKIU

Ve dnech 23. až 25. listopadu v Tokiu proběhl v pořadí druhý ročník Evropského literárního festivalu, který měl japonskému publiku přiblížit současnou evropskou literaturu. Českou republiku letos reprezentoval autor novel, Národní třída a Český ráj, románů Nebe pod Berlínem, Konec punku v Helsinkách či komiksu Alois Nebel, laureát cen Jiřího Ortena a Magnesia Litera, Jaroslav Rudiš.

Český modrotisk zavítal do Japonska

V Českém centru Tokio do 19. října probíhá výstava Modré inovace – Současné tendence v tvorbě tradičního českého modrotisku. Výstava představuje tuto techniku v jejích moderních proměnách prostřednictvím prezentace současných českých modrotiskových dílen a mladých módních návrhářů, kteří s touto technikou pracují.

12 světů – výběr z českých ilustrátorů v Tokiu

26. července byla v Tokiu v rámci výročí 100 let od založení Československa zahájena výstava Českých center prezentující současnou generaci českých ilustrátorů komiksů a knih pro děti a mládež. Název výstavy odkazuje k osobitému stylu každého z dvanácti uvedených autorů – co autor, to vlastní svět.

Japonská císařovna Mičiko poctila svou návštěvou České centrum Tokio

V pátek 23. března navštívila japonská císařovna Mičiko, manželka současného císaře Akihita výstavu s názvem „Sto let s překlady Karla Čapka“, která byla do 28. března k vidění ve výstavní síni Českého centra Tokio. Karel Čapek je v Japonsku pravděpodobně nejznámější český spisovatel a dodnes se překlady jeho knih těší velké oblibě. Samotná císařovna Mičiko zmínila, že Čapkova Pohádka pošťácká patřila k její oblíbené dětské četbě.

1 2 3 4


Naši partneři