Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Japonská císařovna Mičiko poctila svou návštěvou České centrum Tokio

V pátek 23. března navštívila japonská císařovna Mičiko, manželka současného císaře Akihita výstavu s názvem „Sto let s překlady Karla Čapka“, která byla do 28. března k vidění ve výstavní síni Českého centra Tokio. Karel Čapek je v Japonsku pravděpodobně nejznámější český spisovatel a dodnes se překlady jeho knih těší velké oblibě. Samotná císařovna Mičiko zmínila, že Čapkova Pohádka pošťácká patřila k její oblíbené dětské četbě.

V Japonsku si připomenou sto let s překlady Karla Čapka

Letos uplyne právě 80 let od smrti jednoho z nejdůležitějších moderních českých spisovatelů, Karla Čapka. Toto výročí si připomenou i v Japonsku, kde se v Českém centru Tokio bude od 7. do 28. března pořádat výstava s názvem „Sto let s překlady Karla Čapka“.

Japonci objeví dějiny Československa skrze komiks

V Tokiu bude 29. ledna zahájena výstava ku příležitosti stého výročí založení Československa s názvem „Komiks v dějinách x dějiny v komiksu“. Jejími kurátory jsou historici komiksu Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek. K vidění bude v Českém centru Tokio do 28. února.

Rok české kultury v Japonsku 2017

U příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem byl rok 2017 prohlášen za Rok české kultury v Japonsku. Rok české kultury měl za cíl využít tohoto důležitého výročí především k propagaci českých umělců, kulturních akcí a řady dalších projektů, kterým se Česká republika v Japonsku prezentuje.

Výstava „České hrady a zámky“ v Českém centru Tokio

Od 6. 12. 2017 do 17. 1. 2018 probíhá v Českém centru Tokio výstava Národního muzea v Praze věnovaná českým hradům a zámkům z 16 míst Čech a Moravy České hrady a zámky dlouhodobě fascinují turisty z celého světa a Japonci nejsou výjimkou. Spíše naopak, v zemi vycházejícího slunce je zájem o české historické památky značný. Fotografie, malby a kresby robustních hradů a přepychových zámků tak lákají do Českého centra mnoho návštěvníků.

Festival českých filmů v Japonsku "Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017"

5. 12. 2017, České centrum Tokio 28. 11. odstartoval v Tokiu festival českých filmů s názvem „Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017“. Společný projekt českého Národního filmového archivu (NFA), japonského National Film Center (NFC) a Českého centra Tokio nabízí japonským divákům ke zhlédnutí 26 českých snímků.

1 2 3


Naši partneři