Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Japonci objeví dějiny Československa skrze komiks

V Tokiu bude 29. ledna zahájena výstava ku příležitosti stého výročí založení Československa s názvem „Komiks v dějinách x dějiny v komiksu“. Jejími kurátory jsou historici komiksu Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek. K vidění bude v Českém centru Tokio do 28. února.

Rok české kultury v Japonsku 2017

U příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem byl rok 2017 prohlášen za Rok české kultury v Japonsku. Rok české kultury měl za cíl využít tohoto důležitého výročí především k propagaci českých umělců, kulturních akcí a řady dalších projektů, kterým se Česká republika v Japonsku prezentuje.

Výstava „České hrady a zámky“ v Českém centru Tokio

Od 6. 12. 2017 do 17. 1. 2018 probíhá v Českém centru Tokio výstava Národního muzea v Praze věnovaná českým hradům a zámkům z 16 míst Čech a Moravy České hrady a zámky dlouhodobě fascinují turisty z celého světa a Japonci nejsou výjimkou. Spíše naopak, v zemi vycházejícího slunce je zájem o české historické památky značný. Fotografie, malby a kresby robustních hradů a přepychových zámků tak lákají do Českého centra mnoho návštěvníků.

Festival českých filmů v Japonsku "Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017"

5. 12. 2017, České centrum Tokio 28. 11. odstartoval v Tokiu festival českých filmů s názvem „Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017“. Společný projekt českého Národního filmového archivu (NFA), japonského National Film Center (NFC) a Českého centra Tokio nabízí japonským divákům ke zhlédnutí 26 českých snímků.

Výstava „České hrady a zámky“ ve městě Matsue

Výstava obrazů a fotografií představujících to nejlepší z českých hradů a zámků, probíhala od 21.10.2017 - 27.10.2017 ve městě Matsue v prefektuře Shimane.

“ČESKÉ LOUTKOVÉ DIVADLO TŘIKRÁT JINAK” v Theater X v Tokiu

Populární výstava, která přibližuje české loutkové divadlo, jeho historii, vývoj a současnou podobu proběhla tentokrát ve výstavních prostorách patřících společnosti Theater X, v tokijské čtvrti Ryogoku.

1 2 3


Naši partneři