Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Český modrotisk zavítal do Japonska

V Českém centru Tokio do 19. října probíhá výstava Modré inovace – Současné tendence v tvorbě tradičního českého modrotisku. Výstava představuje tuto techniku v jejích moderních proměnách prostřednictvím prezentace současných českých modrotiskových dílen a mladých módních návrhářů, kteří s touto technikou pracují.

12 světů – výběr z českých ilustrátorů v Tokiu

26. července byla v Tokiu v rámci výročí 100 let od založení Československa zahájena výstava Českých center prezentující současnou generaci českých ilustrátorů komiksů a knih pro děti a mládež. Název výstavy odkazuje k osobitému stylu každého z dvanácti uvedených autorů – co autor, to vlastní svět.

Japonská císařovna Mičiko poctila svou návštěvou České centrum Tokio

V pátek 23. března navštívila japonská císařovna Mičiko, manželka současného císaře Akihita výstavu s názvem „Sto let s překlady Karla Čapka“, která byla do 28. března k vidění ve výstavní síni Českého centra Tokio. Karel Čapek je v Japonsku pravděpodobně nejznámější český spisovatel a dodnes se překlady jeho knih těší velké oblibě. Samotná císařovna Mičiko zmínila, že Čapkova Pohádka pošťácká patřila k její oblíbené dětské četbě.

V Japonsku si připomenou sto let s překlady Karla Čapka

Letos uplyne právě 80 let od smrti jednoho z nejdůležitějších moderních českých spisovatelů, Karla Čapka. Toto výročí si připomenou i v Japonsku, kde se v Českém centru Tokio bude od 7. do 28. března pořádat výstava s názvem „Sto let s překlady Karla Čapka“.

Japonci objeví dějiny Československa skrze komiks

V Tokiu bude 29. ledna zahájena výstava ku příležitosti stého výročí založení Československa s názvem „Komiks v dějinách x dějiny v komiksu“. Jejími kurátory jsou historici komiksu Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek. K vidění bude v Českém centru Tokio do 28. února.

Rok české kultury v Japonsku 2017

U příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem byl rok 2017 prohlášen za Rok české kultury v Japonsku. Rok české kultury měl za cíl využít tohoto důležitého výročí především k propagaci českých umělců, kulturních akcí a řady dalších projektů, kterým se Česká republika v Japonsku prezentuje.

1 2 3


Naši partneři