Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Festival českých filmů v Japonsku "Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017"

5. 12. 2017, České centrum Tokio 28. 11. odstartoval v Tokiu festival českých filmů s názvem „Tracing the Czech Cinema at the Year of Czech Culture 2017“. Společný projekt českého Národního filmového archivu (NFA), japonského National Film Center (NFC) a Českého centra Tokio nabízí japonským divákům ke zhlédnutí 26 českých snímků.

 

Festival představuje průřez českou filmovou tvorbou 20. století, počínaje érou němých filmů a konče populárními komediemi ze 70. let. Diváci tak budou moci po dobu jednoho měsíce zhlédnout v National Film Center jak slavné klasiky, tak i méně známé skvosty české kinematografie. Mezi promítanými snímky je například němý film „Erotikon (1929)“, „Všichni dobří rodáci (1968)“ zachycující období kolektivizace nebo také legendární parodie šestákových kriminálek „Adéla ještě nevečeřela (1977)“. Vybraná představení němých filmů jsou pro dokreslení atmosféry doprovázena živou hrou na klavír.

Celá akce je o to důležitější, že japonské National Film Center vůbec poprvé věnuje tak velký prostor právě české kinematografii. Všech 26 snímků bude uvedeno s japonskými titulky, na jejichž přípravě spolupracovalo i České centrum Tokio a diváci si tak mohou vychutnat filmy, které pro ně byly dříve kvůli jazykové bariéře nedostupné.

EVA TAKAMINE, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA TOKIO
Filmový festival je výbornou příležitostí jak pomocí kvalitní kinematografie nenásilně představit v Japonsku českou kulturu.“

 Kromě Tokia je v plánu také promítání v Kjótu a ve Fukuoce.

Pro více informací navštivte stránky NFC http://www.momat.go.jp/english/fc/exhibition/czech2017-12/