Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava fotografií Martina Hladíka “Japan Everyday”

Od 7. června bude ve výstavním sále Českého centra probíhat výstava českého fotografa Martina Hladíka, který od roku 2000 působí v Japonsku. Většina fotografií autora zachycuje život Japonců v běžných i svátečních chvílích na nejrůznějších místech země. Část výstavy je věnována také tématu katastrofálních následků zemětřesení a tsunami, ke kterým došlo v březnu 2011 v oblasti Tóhoku.

Kdy: 7. června - 30. června 2017, 10:00 - 17:00 (SO, NE a státní svátky zavřeno)

Kde: Výstavní sál Českého centra v Tokiu, 2-16-14 Hiroo 150-0012 Tokio, Shibuya-ku, Japonsko

Vstupné: Zdarma

Vernisáž výstavy se uskuteční dne 7. června od 19:00 (vstup od 18:30 hodin).

Zájemce o účast na vernisáži prosíme, aby potvrdili svoji účast emailem na adresu: cctokyo@czech.cz

 


 

Martin Hladík
http://www.martinhladik.com/
Instagram: martin_hladik

Hlavním tématem fotografií Martina Hladíka jsou lidé v prostředí jejich každodenního života, v situacích všedních i výjimečných, radostných i vážných. Významná část tvorby fotografa je zaměřena na sociální otázky, nicméně část je také věnována lidovým slavnostem a specifickým subkulturám, jakou je například tradiční japonské tetování. Ve všech případech jsou dominantním prvkem již zmínění lidé a specifické artefakty zůstávají jen kulisami.

V počátcích své kariéry působil Martin Hladík v New Yorku jako asistent českého fotografa Antonína Kratochvíla, světově uznávaného mistra dokumentárních fotografií. Nyní je provozovatelem fotografické agentury (http://agencymh.com/) a webových stránek (http://www.tattooinjapan.com/). Ve volných chvílích se fotograf věnuje horolezectví.