Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

VÝSTAVA SOUČASNÉHO ČESKÉHO SKLA ZE SBÍREK GALERIE NAKAMA

České centrum Tokio si dovoluje pozvat všechny příznivce českého současného skla na výstavu konanou u příležitosti 30. výročí založení japonské Galerie Nakama

 

VÝSTAVA SOUČASNÉHO ČESKÉHO SKLA ZE SBÍREK GALERIE NAKAMA (23.2.2012 – 23.3.2012) V ČESKÉM CENTRU TOKIO

 

České centrum Tokio si dovoluje pozvat všechny příznivce českého současného skla na výstavu konanou u příležitosti 30. výročí založení japonské Galerie Nakama, která se v Japonsku zasloužila o uvedení takových jmen českých sklářských výtvarníků, jakými jsou např. Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová a další. Málokdo v České republice ví, že to byla právě Galerie Nakama, která v roce 2001 v dvoraně jednoho z nejznámějších šintoistických objektů v Tokiu, Svatyni Meidži, představila dvojici Libenský/Brychtová velkou expozicí. Úsilí Galerie Nakama je rovněž zúročeno několika realizacemi českých sklářů v japonské architektuře (např. Libenského a Brychtové Setkání z roku 1995 instalované v hudebním sále Kioi Hall v Tokiu, dále několik zakázek pro soukromé stavitele).

Výstava českého současného skla ze sbírek Galerie Nakama představuje tvorbu Anny Matouškové, Dany Zámečníkové, Evy Vlasákové, Ivany Šrámkové (jejíž skleněné plastiky České centrum Tokio vystavovalo již na sklonku roku 2007), Bohumila Eliáše, Jaroslava Matouše, Jiřího Harcuby, Vladimíra Kopeckého a Jaroslava Brychty.

Výstava je otevřena od 23. února do 23. března 2012 ve všední dny od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 17.00 hodin, v pátek je vzhledem k otevírací době velvyslanectví České republiky otevřeno od 10.00 do 16.00. Děkujeme váženým návštěvníkům Českého centra Tokio za pochopení.     

 Vstup na výstavu je zdarma.