Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava “ČESKÉ LOUTKOVÉ DIVADLO TŘIKRÁT JINAK” - Theater X

Velmi populární výstava loutkového divadla, která se po úspěchu v The National Art Center Tokyo a v Českém centru Tokio, přesouvá do tokijského Theater X, tentokrát v rámci akce Petr Matásek – In Memoriam.

Výstava českého loutkového divadla, která v letošním roce přilákala velké množství japonských návštěvníků do The National Art Center Tokyo a poté se s úspěchem opakovala v Českém centru Tokio, se vrací zpět do Tokia a tentokrát bude k vidění v Theater X v tokijské čtvrti Ryogoku v rámci akce věnované dílu a památce letos zesnulého Petra Matáska. Pomocí třech magických boxů mohou návštěvníci nahlédnout do období kočovného divadla i éry populárních rodinných divadel, seznámit se s významnými loutkářskými výtvarníky v kontextu slavných inscenací a loutkářských souborů. Výstava rovněž umožňuje zhlédnout prezentaci fenoménu černého divadla a moderní divadelní architektury. V neposlední řadě si v rámci výstavy návštěvník může vyzkoušet manipulaci s různými druhy loutek představujících typické postavy z českých pohádek, které k českému loutkovému divadlu a jeho repertoáru neodlučně patří.

Kdy: Od 10. 10. do 15. 10. 2017

Kde: Gallery X (2-10-14 Ryogoku, Sumida-ku, Tokyo-to)

Vstupné: zdarma

Hlavní body výstavy:

-          Historie loutkového divadla

-          Loutkovým divadlem inspirovaný film a činohra

-          Možnost zblízka si loutky prohlédnout a manipulovat s nimi

Součástí celé akce Petr Matásek – In Memoriam je dále i promítání několika filmů a workshop vedený žáky Petra Matáska. Detaily najdete zde