Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Vyhlášení vítěze překladatelské soutěže Sussany Roth 2018

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, uspořádaly letos další ročník mezinárodní soutěže pro mladé překladatele, pojmenované po renomované švýcarské bohemistce a překladatelce Susanně Roth (1950–1997), která se výraznou měrou zasloužila o propagaci soudobé české literatury v zahraničí.

Soutěž je zaměřena na začínající překladatele do 40 let, jejichž úkolem je přeložit odbornou porotou vybraný úryvek současné české prózy autorů obdobného věku. Uchazeči přeložili text z knihy Karla Veselého „Bomba★Funk“.

V Japonsku z přihlášených 14 účastníků České centrum Tokio obdrželo celkem 8 překladů a vítězkou letošní soutěže za nejlepší překlad do japonštiny se stala slečna Junko Shimada. Vítězka obdrží jako cenu cestu do ČR spojenou s účastí na bohemistickém semináři a překladatelském workshopu.

 Zároveň bychom chtěli také poděkovat všem ostatním účastníkům za jejich účast v letošním ročníku soutěže. Doufáme, že tato soutěž i její další ročníky přispějí ke zvýšení zájmu o českou literaturu a těšíme se, že se zase brzy setkáme.