Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Vyhlášení vítěze překladatelské soutěže Cena Sussany Roth 2019

Vyhlášení výsledků 5. ročníku mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth, kterou společně pořádají Česká centra a České literární centrum. Letos měli soutěžící za úkol přeložit úryvek z románu „Probudím se na Šibuji“ spisovatelky Anny Cimy.

5. ročníku soutěže se v Japonsku zúčastnilo 21 soutěžících a hotový překlad jich odevzdalo 11. Dle odborné poroty, která se skládá z renomovaných překladatelů a bohemistů, byla kvalita letošních soutěžních překladů značně vysoká a vybrat vítěze nebylo snadné.

 

Výsledky:

Cenu Sussany Roth 2019 za nejlepší překlad úryvku z románu Probudím se na Šibuji do japonštiny získal Teruhiko Sudo. Výherci k jeho úspěchu blahopřejeme.
Vítěz obdrží cestu do České republiky spojenou s účastí na bohemistickém semináři a překladatelském workshopu.

Porota si také přála zmínit jména třech soutěžících, kteří odevzdali velmi zdařilé překlady, a k vítězství jim chybělo jen opravdu málo. Jsou to Hikari Utsugita, Kana Ochiai a Akane Komiya.

Zároveň bychom chtěli poděkovat všem soutěžícím za jejich účast a doufáme, že Cena Sussany Roth 2019 i její další ročníky přispějí ke zvýšení zájmu o bohemistiku, překladatelství a českou literaturu.