Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Tři mušketýři - turné v Japonsku

Plzeňské loutkové divadlo Alfa je toto léto na turné po Japonsku. Se svým představením Tři mušketýři vystupují od Okinawy přes Nagano až po prefekturu Gunmu.

 

 

 

Plzeň, město ve světě loutek proslulé jmény jako Josef Skupa nebo Jiří Trnka je také domovem profesionálního loutkového divadla Alfa.

Toto léto vyrazili členové divadla Alfa se svými loutkami na turné do Japonska, kde předvedou na mnoha festivalech vysoce oceňovanou hru Tři mušketýři. Divadlo Alfa hru popisuje jako maňáskovou grotesku, která vznikla na základě inspirace jak Dumasovým románem, tak němou groteskou Maxe Lindera z roku 1922.

České loutkové divadlo si v Japonsku dlouhodobě získává značnou popularitu a zájem o české loutky ještě více zesílil v roce 2016, kdy bylo české a slovenské loutkářství zapsáno na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Turné divadla Alfa probíhá v období od 22. července až do 26. srpna. Japonští diváci se na české loutky mohou přijít podívat na následujících místech:

22. - 23. 7. Okinawa – Naha

24. 7. Okinawa – Ginoza

27. – 29. 7. Festival Ahoj! Šindžuku v Tokiu  

1. - 2. 8. Prefektura Aiči - Nagoja

4. 8. Prefektura Nagano - Saku

5. 8. Prefektura Nagano – Iida

10. – 11. 8. Tokio - Šindžuku

13. – 14. 8. Prefektura Kagawa – Higaši Kagawa

24. – 26. 8. Prefektura Gunma - Takasaki

Divadlo Alfa taká vystoupí přímo v Českém centru Tokio: http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/divadlo-alfa-tri-musketyri/

Webové stránky divadla: http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/