Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Účast českého filmu “Až po uši v mechu” na Tokyo Anime Award Festival 2017 (10 - 13. března 2017 v Tokiu)

“Až po uši v mechu”, 2015 (Filip Pošivač, Barbora Valecká , Nutprodukce,s.r.o.) V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu, bydlí Bertík a Josefka. Protože to jsou lesní trnci, starají se ve svém mechovišti o lesní podrost, Josefka šije klobouky parádivým muchomůrkám a Bertík zhasíná a rozsvěcí noční houby – lampy. Žilo by se jim krásně, kdyby se jednoho dne Bertíkovy svítivé houby nezačaly ztrácet... Příběh lesních trnků se tak prolíná s osudem mladé a hezké Rusalky, kterou pomohou z nesnází.(oficiální text distributora)

Místo : Shinbungeiza(Maruhan Ikebukuro bld., Higashiikebukuro 1-43-4, Toshima-ku, Tokio)

【10. března (pátek)】13:45-15:30

Vstupné:Studenti 800 jenů/Dospělí 1,000 jenů

【12. března (neděle)】12:20-14:30

Vstupné:Studenti 1,000 jenů/Dospělí 1,200 jenů

Více informaci na akci :  http://animefestival.jp/screen/list/2017short201/

 

Filip Pošivač

Both the authors graduated from the Academy of Arts, Architecture and Design in Prague. Their first collaboration started in the Hafan film where they participated in a feature-length puppet film Little from the Fish Shop. Filip is engaged in animated film, he has received many festival awards for his short films. He also illustrated several books. Bara works mainly as an animator, illustrator and runs animation workshops.

Režisér a výtvarník animovaných filmů. Vystudoval VŠUP v Praze, obor filmová a televizní grafika. Věnuje se také ilustraci dětských knih. Mezi jeho knihy patří například leporelo s básněmi Petra Borkovce Všechno je to na zahradě (Běžíliška, 2013), které bylo zařazeno do katalogu Nejlepší knihy dětem 2014, velká obrazová kniha pro děti Kuba Tuba Tatubahn (Běžíliška, 2015, napsala Jana Šrámková), jejiž vzink byl podpořen mimojiné Nadací Miroslava Šaška. Dále ilustroval do Mladé fronty, Arga, Albatrosu nebo Kantu. Dva roky se věnoval ilustracím do dětského časopisu HraNa.

Je autorem výtvarných návrhů bakalářského filmu Kateřiny Karhánkové Nový druh, který získal řadu mezinárodních ocenění. Výtvarně spolupracoval na celovečerním filmu Jana Baleje Malá z rybárny. Nyní společně s Barborou Valeckou a Janou Šrámkovou připravuje loutkový celovečerní film.

 

Barbora Valecká

Vystudovala ateliér Filmové a televizní grafiky na UMPRUM (2012). Po absolvování začala pracovat ve studiu Hafan film na projektu celovečerního filmu Jana Baleje "Malá z rybárny". Tamtéž v roce 2014-2015 vznikl také první autorský film pro děti Báry Valecké a Filipa Pošivače "Až po uši v mechu". Věnuje se převážně tvorbě pro děti, loutkové animaci, kreslí a maluje pro hospicové sdružení Cesta domů a další organizace.

 

 

©Nutprodukce,s.r.o.